View Single Post
  #136  
Old 06-09-2020, 14:33
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nincsen olyan szint, ahol a top 1% ne fedne le egyszerre 4 országot. Ha nem olyan csoportban szeretne egy szövetség játszani, ahol egyszerre teljesíteni tudják a top 1% követelményt, akkor több időt kell eltölteniük a top-ban, hogy hol az egyiküknek, hol a másikuknak teljen, míg végül a csökkenésekkel együtt mindenkinek teljesül a fellépési feltétel. Szerintem egyszerűbb olyan csoportba menni, ahol egyszerre teljesíteni lehet, de ez nyilván egyéni döntés kérdése.

Fordulásnál nem lehet tudni, hogy egy adott 5-ös (és az azon ágon lévő 4-es, 3-as) csoportokban mennyi a csoportlétszám, tehát ezen információk nélkül kell döntést hozni. Lassúban tudom, hogy az 5/Q-ból a pontosan 8 személyiségű országok korlátozva vannak a feljutás szempontjából a többiekhez képest. 4/J-ben és 3/E-ben az 5, 6, 7 és 8 személyiséges szövik szenvednek hátrányt, az 1-4 és 9 szemes országokat nem érinti. Abszolút nonszensznek érzem, hogy vagy rá vagyunk kényszerítve a normál, nagy létszámú csoportra (gondolom ott van egyedül az, hogy a top 1% legalább 4 helyezést jelent), vagy szakadhatunk szét. 2db 5-8 szemes országot feltételezve ugyanabban a szöviben, ez pontosan ötször(!!) annyi időt jelent a szövinek, hogy mindkét országnak meglegyen a topja, mintha mindenkinek egyszerre telne. És akkor még nem is beszéltem arról, ha 3-4 országnak van a csoport létszámához nem passzoló számú személyisége...
Reply With Quote