View Single Post
  #16  
Old 05-16-2007, 13:37
sasa sasa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest
Posts: 116
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Rossz hírem van, csak az ujjad van, de az mindig kéznél van és nem is kerül pénzbe. Sajnos én sem értek igazán a fényképezéshez, de ez meg fog változni, mert érdekel és utána fogok járni, de addig marad a próbálkozás. Szoktam néha sportfotókat is készíteni, az sem túl egyszerű hogy éles is legyen, de azt a pillanatot kapjam el amelyiket szerettem volna. Asszem a Discovery-n (de lehet hogy a National-en) szokott lenni egy műsor ami a fényképezésről szól, nah ott sok érdekességet szoktak mondani.
nálam is több a saját tapasztalat, mint a tanult fogás. inkább a fényképezés öröme az, ami tovább lendít a nehézségeken. egyik haverom révén tetszett meg a dolog. neki asszem tükrös gépe volt, na azzal igazán ász képeket csináltunk. pl este beállítottunk 15mp-es záridőt, kicsit szórakoztunk a fehér egyensúllyal és voalá: már-már a művészi kategóriát súroltuk témák: négy sávos út, elsuhanó autókkal, Duna és Lánchíd
meg egyszer poharat örökítettünk meg egy képen háromszor. szintén 15 mpes zár, teljesen sötét szoba (inkább csak nagyon sötét volt) meg egy vaku. 3 vaku villanás, a villanások között meg beállítás váltás. elsőre nem lett igazán jó, de végére azért nagyon néztünk, hogy mire is képes a technika (mert mi csak a gombokat nyomogattuk )
Reply With Quote