Thread: DühöngŐ
View Single Post
  #3488  
Old 05-10-2010, 18:39
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Mi a gond? Az orvosi részleggel egyelőre csak jók a tapasztalataim.
Három év alapján alapvető tapasztalataim a TTIK-val kapcsolatban:
- A hallgatónak nincsenek jogai csak kötelezettségei
- A cél az hogy minél többször bukjon meg a hallgató, mert akkor több évig jár utána az egyetemnek a fejpénz, és többször rakhatnak el pénzt az előadók a vizsgáztatás után
- A legutolsó szempont a megszerzett tudás
- Az előadó nem köteles kijavítani a vizsgákat, elég ha megbuktathat MINDEN következmény nélkül. Ha reklamálsz, legfeljebb újra és újra megbuksz. (Eset: Szaktársam 6 szor volt egy tárgyból vizsgázni. (két év) felvette harmadjára is. Első vizsgán megbukott, holott mindent tudott. Bement reklamálni, a tanár mondta hogy mit kellett volna írnia, közben kereste a dolgozatot. Szaktársam mondogatta, hogy igen ezeket leírta. Meglett a dolgozat, a tanár csak ennyit mondott: "Ja, igen. Nem olvastam el" Ezért bukott meg. Mi a teendő? El kell jönni újra vizsgázni. MERT MEGTEHETI. Évek óta ez megy, de semmit nem lehet tenni.)Mert, és itt jön a következő pont
- A hallgató senki. Nincs szava. A hallgatónak nem hiszünk. (Alap tézis, többször hallottam előadó szájából)
- A HÖK semmi. Nulla, zéró. Akár ne is lennének...

és még tudnám sorolni a rengeteg esetet amikor világosan megmutatták hogy te senki nem vagy, a te szavad nem számít, hiába ugrálsz, el lehet menni innen máshova.
Amikor hiába írom tele a vizsgalapot, kapok rá x pontot, és következő vizsgán alig írok valamit, és akkor is majdnem ugyanannyit kapok. Ha bemegyek reklamálni, akkor annyit csinál hogy lekerekít mindent és valóban, még ennyit sem értem el. Normálisan javítani? LUXUS. Gyűlölöm az egészet. Ez a magyar oktatás, egy mocskos fertő amiben egyesek lubickolnak és jól megélnek, mások (hallgatók jelentős része, akiknek nincsenek kapcsolatai) meg fuldokolnak...
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote