Thread: Hó-Fejérke 35
View Single Post
  #1  
Old 01-29-2007, 18:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Hó-Fejérke 35

Most aztán senki nem mondhatja, hogy nem volt igazi téli túra... :) Reggel már a rajthoz vezető úton hófúvások értek minket, elkezdett esni a hó, ABS a kocsiban dolgozott rendesen...

Szerencsére az idő azért kegyes volt hozzánk, és nem a maihoz hasonló szélvihartok közepette láttunk neki a túrának. :)

37,4km a hivatalos táv, eddigi leghosszabb túrám, ez igazából egy próba volt, hogy no nézzük hogy is néz ki egy ilyen... :)

Közel 1200 induló, úgyhogy eltévedni nem volt olyan könnyű. Picit fura volt ugyan, hogy amint leelőztünk 2 embert, valahonnan elénk került 4 másik... :)

Már a rajt kis tömegnyomorral indult, íme a rajt épülete:



Igen, a sorbanállók mind be akartak jutni. :)

Az elején nagyon jó tempót sikerült mennünk, kellett is, mert a végére én személy szerint eléggé elfáradtam... Bár ez köszönhető annak is, hogy az elején mint az őrült mentünk, előzve mindenkit... :)

Ahogy mostanában minden túrán, most is találkoztunk egy szarvassal, sajna kép nem készült róla. Eddig talán ez volt a legbátrabb, igen sok ember között rohant át. Sakkozott is egy sort, hogy vajon hol a legbiztonságosabb átfutni... :)

Gyönyörű, tulajdonképpen napsütéses időnk volt, íme pár kép az útról, amiket sajnos nem lehetett érintetlennek nevezni, főleg nem a végére, amikor már 1000+ ember végigment rajtuk egy nap alatt... :)






A következő kép az első ellenőrzőpont után készült, ezt a hegyet szerencsére nem kellett megmászni. :)



Egy kis erdei kép, különösebb látnivaló nincs rajta, de nekem tetszettek ezek az egy oldalról behavazott fák, összképileg szép hatást keltettek. :)



Csókakői kőbánya. Alulról félelmetes hatást tesz az emberre. :) A Csókakői-várat is megjártuk, de az oda felvezető párszáz lépcső, amik a hóban csúsztak mint a jégpálya, eléggé kivette az erőmet, úgyhogy túl sok olyan kép nemigen készült ott, amit érdemes lenne megosztani. :) A lépcsősor alján már messziről látszott, hogy tömeg áll, először ellenőrzőpontnak gondoltam, de aztán be kellett látnom, hogy nem az, csupán sok-sok ember, aki azon tanakodik, hogy ezt most komolyan meg kell-e mászni... :) Meg kellett... :)

A lépcsősoron felérve egy hatalmas felirat fogadott, miszerint a várban felújítási munkálatok folynak, belépni életveszélyes. ;) Hmm. :)))



A következő képben sincs semmi érdekes, de ne csak fehér képek legyenek, íme egy kis szín is. :)



25 km után beértünk a célba, és míg a többiek már a leveskéjüket kortyolgatták, előttünk még volt egy 10km-es szakasz... Amit azok, akik a kis távon indultak, már rég megjártak... Kicsit lehangoló volt... :) De ha már bevállaltuk, akkor meg kell csinálni... :)

No erről a kisebb szakaszról túl sok kép nem készült... :) A következő igen, ez egy emelkedőt akart megörökíteni, ami előtt szentségeltem egy sort, hogy no ezt most miért kellett idetenni már... :)



Zsúfoltság az útbaigazító fán... :)



Ez pedig az utolsó kép, ami csak azért készült, hogy "itt is jártunk", és majd otthon megnézem mi is ez, ott már csak a cél lebegett lelki szemeim előtt. :)



Összességében nagyon jó kis túra volt, ha az elején nem rohanunk annyira, akkor talán a vége se ilyen holt-fáradtra sikerül. :) Majd legközelebb... :)

Ami lehangoló volt, az az utolsó 10km-es táv előtt a célba visszatérés, és a többiek látványa, akik már semmivel se törődve csak pihennek. :) Ezt ki lehetett volna hagyni, akkor talán nagyobb a lelkesedés a végén is. :)

Térkép a bejárt útról... A nagy kör az első szakasz, a kicsi (belső) kör a második.



Szintemelkedés... Ez alapján egész sok volt... :) Amikor nekiindultunk, akkor nem számítottam túl nagy emelkedőkre, de azért volt pár, ha nem is akkorák, mint a Mecsek túrákon... :)



Egy kis statisztika a végére. Az átlagsebességet nagyon rosszul számolja, mert lefele kerekít. :) Van ez 4,6 is igazából... :)



A 11 órás szintidőből maradt majdnem 3 óra... :)

Idei stat: 83,3km + 37,4km = 120,7km
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 01-29-2007 at 19:00..
Reply With Quote
Sponsored Links