View Single Post
  #1  
Old 12-05-2006, 12:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Személyiségek vs 1/A

Sziasztok!

Ideje a felesleges lehetőségeket kiszórni, és a maradékra koncentrálni. A másik témát is nyitvahagyom, a különböző offolások és személyeskedések mehetnek ott, itt próbáljunk meg most már a lényegre koncentrálni.

Nézzük a biztos kiesőket:

"A-ban szigorodjon a top 20% követelmény minden forduláshoz." - kapott 3 szavazatot, ez az 1 és 2 személyiségű országok sorsát is nehezítené, nem is értem hogy került be egyáltalán, mint lehetőség. Kilőve.

"A-ban kisebb %-ok kelljenek, mint lenti csoportokban; más legyen az A-ból és B-ből fordulás igénye." - kapott 8 szavazatot, ebből 1-et olyantól, aki hozzá se szólt a témához, úgyhogy az 7 értékelhető. A többihez képesz ez is elenyésző. Kilőve.

"A-ban a B-s országénál 1-gyel kisebb kékszámhoz tartozó követelmény legyen." - 9 szavazat, 8 értékelhető. Személy szerint ennek nem látom értelmét, ez megegyezik a mostani helyzettel, csak 1 körbefordulásnyival több időt ad. Ezt csak bonyolításnak érzem, az eredeti felvetésen nem segít. Kilőve.

"Az A-s országnak mindig a saját követelményét kelljen teljesítenie a B-ből való forduláshoz is." - 6 szavazat. Ez számomra teljesen redundáns. Teljesen ugyanaz, mint a második pontja a szavazásnak, hogy 30%-ot kelljen teljesíteni. Aki fordulni akar, az felvisz egy országot, egy személyisége lesz csak, 30% kell neki. Akinek több személyisége van, az pedig hátrányban van. Ez nem fair. Ez is kilőve.

"Legyen kötelező az A-ból is fordulni." - ezzel kapcsolatban már többször elmondtam a véleményemet, úgyhogy szavaztok számától függetlenül ez vétózva.

"Maradjon minden úgy, ahogy most van." - Szívem szerint erre szavaznék, de meglepően kevés voksot kapott, annak ellenére, hogy majdhogynem teljes volt az egyetértés, amikor ezt a témát első körben tárgyaltuk... Hogy mindenkinek kellemes időtöltés legyen a Hódító, ezért most futunk mégegy kört, és lehet változás, úgyhogy ezt a lehetőséget is kilövöm, bármennyire is ezt tartanám pedig a legjobbnak...

2 lehetőség maradt bent, az egyik, hogy az A-ban az eddigiekkel megegyező módon csak a top30%-ot kelljen teljesíteni; a másik pedig az, hogy az A-t ki lehessen hagyni azzal, hogy 2-szer megy valaki körbe a lenti csoportokon.

Mindkettő hatalmas könnyítés a mostani rendszerhez képest. Az A kihagyása jó esetben 4000 körrel hosszabb játékidőt igényel, bár szerintem inkább csak olyan ~2000 körrel hosszabb játékidő az, ami lesz belőle.

A top igények 30%-ra csökkentésével a helyzet ugyanaz lesz, mint eddig volt az A-ban, meg kell érte kűzdeni, de nem olyan vészes, a 30%-ig el lehet nyugodtan jutni még.

Ez utóbbi esetben ha a 30% körül elkezdenek a "csak úgy ott van" országok gyűlni, akkor ez a 30%-os határ is nagyon változó lesz, ott is játékban kell lenni, ha valaki valóban benne szeretne maradni a 30%-ban.

A bebetonozott elf országok ellen is láttunk az utóbbi időben jópár sikeres támadást, klántámadást, úgyhogy a teljes védelemre beállás sem véd meg senkit attól, hogy egy kicsit azért játszania kelljen fent az A-ban, ha B-ből akar fordulni, akkor sem.

Röviden: legyen-e kihagyható az A, vagy sem.

Én személy szerint a ne legyen kihagyhatóra szavazok. Ha a szigorításból engedünk az A-ban, akkor a 30% teljesíthető, eddig is az volt. Anno teljesen ismeretlen országgal, hullával, 1 személyes klánban eljutottam a top30%-ig, ez meggyőzött arról, hogy ez nem teljesíthetetlen követelmény.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links