Thread: Himnuszok
View Single Post
  #25  
Old 12-11-2009, 00:38
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
http://www.indavideo.hu/video/Olasz_himnusz
Nekem ez tetszik a legjobban a Magyar Himnusz után...
Páratoknak tetszett az olasz himnusz ilyen-olyan okokból, úgyhogy úgy gondoltam, beteszem egy normális - éneklős, nem egy versszakos - verzióját
Szerintem is igen-igen jó...



Viszont
Quote:
Originally Posted by Eke View Post
Egyértelműen a székely meg a magyar himnusz az amiért a szivem dobban.
Ahogy az első posztban is írtam, legyetek szívesek - akármennyire is tetszik nekem is a székely himnusz - ne keverjük ezeket a dolgokat. Természetesen szó sincs arról, hogy nekem vagy akárkinek másik himnuszért dobban a szíve
Bízom benne, hogy mindenki megtalálta ennyire az identitását, hogy nem gondolja se magáról, se nem feltételezi másról, hogy nem lenne magyar.
Tudom, hogy Eke te is pl ezt nem feltétlen erre írtad, csak a félreértéseket oszlassuk el.
Viszont állapítsunk meg egy dolgot - szerintem helyénvaló és igaz -, hogy a himnuszok elég jól adják vissza a népek leki világát - kevés kivételtől eltekintve. A magyar himnusz is jól adja vissza a magyarok lelkivilágát. Éppen e logikából kifolyólag talán nem leszek megkövezve, ha azt mondom, hogy milyen jó is lenne, ha nekünk is pattogós, lelkesítő himnuszunk lenne. Talán mindenki bele tud és mer (!) gondolni, hogy miért is lenne jó ez.
Persze lehet egyet nem érteni
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post: