View Single Post
  #15  
Old 08-16-2006, 16:28
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm View Post
Ezzel kapcsolatban lenne egy kerdesem. ha router mogul vagyok neten, akkor kell e firewall? mert kicsit tele lett a hocipom a Mcaffee -val es letakaritottam, es most csak az XP beepitett firewallja fut. Erdemes visszaraknom valami rendeset? Vagy erdemes e egyaltalan az XP-s? vagy most hogy router mogott vagyok 100% osan be vagyok biztositva?
Manapság minden valamire való router-ben van tűzfal, gondolom a Tiédben is.
Ez elég arra, hogy kívülről érkező hívatlan látogatókat távol tartsa (nézd meg a dokuját, lehet konfigurálgatni, de ha valamiben nem vagy biztos, inkább ne piszkáld).
Szoftveres tűzfalat egy dolog miatt lehet érdemes felrakni, ha nem szeretnéd, hogy minden jöttment program a tudtod nélkül felkapaszkodjon a netre. (meglepődnél, ha látnád, hogy mennyi XP-s program akar belekiabálni a hálózatba)
Mellékesen a szoftveres tűzfallal kapsz még egy védelmi vonalat a router mögött.
A belülről kifelé blokkolásra az XP tűzfala nem alkalmas (meg olyan nagyon másra sem), nyugodtan kikapcsolhatod.

Quote:
Meg egy gyors kerdes: Internet Explorer-rol valtsak? tul sok bajom nincsen vele , de hallottam vannak jobb bongeszok is... Mi kulonbseg van koztuk? mast meg eddig nem hasznaltam, ugyohgy jo lenne ha valaki elmagyarazni mi a kulonbseg I. Exp meg mondjuk a firefox kozott..
Koszi
Válts
Szerintem próbáld ki a Firefox-ot vagy az Opera-t, mindkettő remek kis böngésző.
IE vs. Firefox:

A legfontosabb különbség a Firefox javára, a biztonsági hibák gyors javítása (alapesetben automatikusan letölti és telepíti, maga a böngésző), valamint, hogy folyamatosan fejlesztik. IE sajnos olyan mint egy öreg tésztaszűrő.
Azt is szokták mondani, hogy az IE a bátrak böngészője, Firefox-ot meg használjon, aki fél

Aztán ott van még a füles böngészés (tabbed browsing) és a rengeteg kiterjesztés, amivel úgy szabod át/testre, ahogy akarod.
Egy próbát megér.

http://www.mozilla.com/firefox/

__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote