Thread: 1000. Téma! :)
View Single Post
  #10  
Old 11-02-2015, 12:06
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem amikortól a beszélgetések nagyobb arányban mentek át személyeskedésbe, mint amilyen arányban maradtak tényleges beszélgetések.

Amikor mindenki új egy közösségben, akkor nincsenek még meg a fölényeskedések. Minél több idő telik el, annál inkább kialakul egy "klikk", akik régóta jelen vannak, ezért ők mindenkinél mindent jobban tudnak, és bárki bármit kérdez, az hülye. Erre itt nincs szükség. Idővel megjelenik egy másik "klikk" is, akik azok, akik régen itt voltak, de aztán jóideig nem, és most visszatértek. Ők még az előző társaságnál is mindent jobban tudnak, hiába hagytak ki 15 évet, ami alatt minden megváltozott. Ezt velük senki nem fogja elhitetni, ők most is ugyanolyan profik, és mindenki más hülye. Erre sincs szükség.

És van egy kisebbség, aki annak ellenére, hogy régóta jelen van, továbbra is segítőkész marad.

Ezek miatt van erősebb moderálás is sok ember esetében, hogy a megbeszélések normális keretek között tudjanak folyni, valamint az új fórumozók se legyenek azonnal lehurrogva, amint meg merik kérdezni azt, amit egyébként mindenki más is megkérdezett kezdő korában.

És most itt teljesen általánosítottam, mert teljesen mókás, hogy szinte minden 5-6 évnél régebb óta működő fórumon ugyanez a jelenség előfordul. Most ez az idő csak has szám volt, nem végeztem erről pontos tanulmányt, hogy hol van ez a határ. Érdemes pszichológiai téma mindenesetre.
Akkor én most jobban tudom, mint Te
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote