View Single Post
  #1234  
Old 03-12-2014, 23:31
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Van még sok dolog, amit egy másik ország ellen tenni lehet. Miért pont csak a készültségét akarod levinni? Támadd meg például. Azt bármikor megteheted két körváltás között.

Ez nem kötözködés, hanem nem értem, hogy miért azt az egyetlen akciót akarod ellene csinálni, amit az adott helyzetben nem tudsz.
Földszerzés nem túl szerencsés egy felesnél, amíg "mozog". Ha magam alá ütöm lentről fog piszkálni, ráadásul már újra ütni sem fogom tudni. Pusztítás szintén nem túl célravezető bár működhet, erősen pontlista függő. Fosztani nem lehet, ha a feles kicsit is normális szöviben van, több módszert is tud találni arra, hogy elrejtse a pénzét. Marad a mészárlás, ami szintén kijátszható, ha biztosan tudja hogy mészárolni fogom a következő körben, orijában lévő pénz kérdése.

Szerintem itt azon van a hangsúly, hogy a felesnek minden körben van esélye arra, hogy tudja milyen szándékkal megy éppen felé vagy a szövije felé a sereg. Könnyű kijátszani a sereggel okozott kárt és ez az egyéb erősítésével együtt teszi túl erőssé.

Úgy necces megtámadni, hogy tudja mire megy a sereg. Tolizni nem nagyon lehet. Varázslatok között van pár értelmes pl a toligyilok, de azzal sem lehet szerintem túl sok eredményt elérni, marad a készicsökkentés. Ha nekem nem hiszel Merengőék is igazolhatják, hogy ezzel lehet megfogni leginkább egy felest, vagyis lehetne, ha 10% alatt nem tudna infózni, de tud, így nem nagyon lehet... persze biztos akad még ezer féle opció amit meg se említettem, de nem hiszem hogy túl kellene magyaráznom, végül is ha az aranyalmát elég sokszor felteszem lehet hogy egy idő után pótolom az ellopott pénz mennyiségét...

Tudom itt tabu téma az ember faj, de azért csak megemlíteném. Ha valaki azt akarja, hogy ne lehessen készültségcsökkentéssel ártalmatlanná tenni, választhat ember fajt. A feleseket régen is ezzel lehetett megfogni, persze rájuk fért az erősítés, de szerintem csak egy határig.

(Írom mindezt úgy hogy játszok felessel, iszonyat mennyiségű lóvét szereztem kb 0 energiával, meglepően rövid idő alatt. Csatáztam ellene és vele is, tudom mire képes)
Reply With Quote