View Single Post
  #228  
Old 11-08-2006, 20:29
Med Med is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 53
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
A lich tök jó dolog, nekem is kéne otthonra egy, nyírná a füvet, levinné a szemetet, locsolná a virágokat meg elmosogatna. A postást is jobban meg tudná ugatni, mint a kutya.
Hagyjuk már ezt a más játékban ez így van, meg úgy van dolgot, én sem rohanok kaszát lengetve az AD&D hegesztőihez, hogy depedig a Hódítóban láttam ezt meg ezt, aminek köze nincs az AD&D világához, de tegyétek bele az új verzióba, mert baróállatübersirálymegasüti dógok ám azok.
Kicsit keserédesek a hozzászólásaid egy csokihoz képest, csokibácsi

De amit itt állítasz, az több sebből vérzik... a D&D és a Gyűrűk Ura az alapja minden fantasy játéknak, így ennek is. Vagy pedig felejtsd el a fajokat, és a varázslókat is - és bizony ezek a világok mindig is ragaszkodnak egyfajta saját következetességhez, amit az adott kontextusban "realitásnak" lehet nevezni. Ebbe pedig beleférnek azok, amiktől a hátad borsózik

De nyugodj meg, a lych témát nem erőltetem (de ha lesz egy ilyened, föltétlen küldj egy fényképet, amint lábonleheli kékeslilás gőzzel a postást ), viszont az elvi kérdésben nem értek egyet Veled.
Bizony, ha tetszik, ha nem, a Hód nem stílusalapító világ, hanem egyfajta fantasy adaptáció (vagy klón, ha úgy tetszik), így alapként hivatkozni rá kissé túllő a célon. Jó játék, ezért is játsszuk szívesen, és ezért is próbáljuk közös erővel javítani. Ebben pedig a Te erőd is benne van
...és most egyetértünk a hullában is - százalékot neki már csak az a kérdés, hogy csopinként vagy hekinként...

ezt viszont döntsük el most: ugyanis a hód elvi rendszere mindkét megoldást tartalmazza - csopinként is bónuszol, meg hekinként is (ld. tekik kopása).
Abban kéne megegyezni, melyik paradigmába soroljuk a hullát inkább...
Reply With Quote