View Single Post
  #62  
Old 01-28-2010, 18:27
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Szerintem csak akkor működne bármiféle összehasonlítás, ha tökéletesen egyforma paraméterekkel rendelkező, tökéletesen egyforma fizikai és szellemi kondícióban rendelkező harcművészeteket eresztenének össze, olyan szabályokkal amelyek egyik félnek sem, vagy mindkettőnek idegenek. És mindezt nem egy alkalommal, hanem sorozatban.
Így esetleg le lehetne mérni hogy melyik irányzat a "hatékonyabb".

Enélkül nem érdemes összehasonlítani az irányzatokat, mert túl sok minden befolyásolja egy meccs kimenetelét, és ezek közül csak az egyik az adott stílus hatékonysága.
szerintem ez sehogy sem megoldható... Sarkított példa szumó vs akármi. Nem fogsz ugyanolyan fizikumú embereket találni a két sportágban... Illetve nem is biztos, hogy jó lenne, ha egy soványabb hosszúkezű alkat szumózna, illetve egy nagydarab próbálna szaltózgatni, meg fejberugdalni...

Amúgy szerintem mindegyik a "saját" szabályai szerint küzd. Szóval veszik a két sportot, és amit a kettőben szabad, azt szabad a meccsen is. Az egy másik kérdés, hogy a boxoló valószínű nem fog Chuck Norris jellegű pörgőrugással előrukkolni, habár a szabályok megengednék...

Egy ilyen meccsből nem szabad levonni egy olyan következtetést, hogy akkor ez jobb. Még egy normál boxmeccsen sem biztos, hogy az nyer aki jobb. Lehet épp rossz napja van a jobbnak, de másnap már laposraverné azt aki nyert...

Mindegy, ilyeneken ne vitatkozzunk...

Quote:
Originally Posted by Rynok View Post
Ez egy részlet a Sose_hátrálj_meg című filmből, ha jók az információim.
Hmm... én láttam a filmet, de nem emlékszem erre a jelenetre... ha benne van akkor biztos a vége előtt lesz, a versenyen... sajnos már nincs rajta a vinyómon, remélem öcsém még nem törölte le, megnézem, és mondom... (bár túlságosan "amatőr" felvételnek tűnik a kamera mozgásából, meg a zene hiányából, szóval nem hiszem, hogy benne van... )

Last edited by Dynosaur; 01-28-2010 at 19:10..
Reply With Quote