View Single Post
  #3  
Old 05-09-2007, 15:12
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
én kilenc "fajta" javaslatot láttam eddig:
...[/list]
nekem teljesen mindegy melyik változat, együtt tudok élni bármelyikkel

de azért az első hármat, és a negyediket nyugodtan kilőhetjük, az első három nem lesz, az szinte biztos, a negyedik pedig csak kevesek szerint jó...

az 5. volt eddig a legnépszerűbb, és a legegyszerűbb is. ehhez nyilván kell némi tapasztalat, sőt szerintem ezt több lépéses iterációval lehetne jól belőni. nekem nem igazán tetszik. tipikus kompromisszumos megoldás, ami senkinek nem jó igazán...

a következő kettő a probléma kikerülése, nekem nem tetszik egyik sem, mert miért ne próbáljuk meg az elfet minél inkább olyanná tenni, amilyennek azok szeretik, akik most játszanak vele, és akkor maradnának?

erről szól a két utolsó javaslat:

nekem a 8. jobban tetszik, ugyanis az elf megmarad békés offenzív fajnak, aki viszont ha megtámadják, keményen odacsap.

az utolsó javaslat sem rossz, bár itt sok minden függ a százalékoktól. amiért mindenképpen rosszabbnak érzem az az, hogy - kis leegyszerüsítéssel - ha ebben a rendszerben egy elf ártóz, az ellenfél máris tudja, hogy az nincs bebetonozva.


összefoglalva én az 5. és 8. javaslatot érzem életképesnek, esetleg a a kettő kombinációját, de én a 8-as számút erőltetném, mert ez megfelelő mind azoknak akik a bunker mögül ártózó elfeket szeretnék eltüntetni, mind azoknak, akik elfként szeretnék megvédeni magukat.