Thread: dvd,mozi filmek
View Single Post
  #983  
Old 03-08-2010, 16:20
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Tegnap éjjel megnéztem a The Fourth Kind című filmet, mivel valami jó kis feszültséggel teli (pszicho)thrillerre vágytam
Az az igazság, hogy szoktam horrort és pszichothrillert nézni, nem nagyon szoktak meghatni (felkavarni), de ez a film engem sokkolt
A film igaz történetet mesél el, és az hagyján, de érdekes mixben keverik a filmes jeleneteket az eredeti hang- és videofelvételekkel (!)
Megmondom őszintén az elején nagyon hatásosnak éreztem az eredeti felvételek belekeverését, egy idő után azonban határozottan megfogalmazódott bennem az igény, hogy remélem kiírják a végén, hogy kamu volt az egész, mert kezd átlépni minden határt... De nem írták ki... sőt...
Szerintem alapvetően nem ijesztő a film, úgy, mint mondjuk akár melyik horror, igazából ami sokkoló benne, az az, hogy igaz történet, és különösen az eredeti felvételek. Némelyik eredeti felvétel - amellett, hogy kb halálra ijesztett -, állva hagyott abban az értelemben, hogy fogalmam se volt/sincs, hogy mit higgyek.

Direkt nem írok le semmit arról, hogy konkrétan miről szól a történet, szerintem aki meg akarja nézni, az elég ha tudja, hogy ez a film, TÉNYLEG alkalmas a nyugalom megzavarására
Már az eleje is nagyon érdekes, mikor a főszereplő, Milla Jovovich bemutatkozik, és elmondja a kis felvezető monológját, majd kihangsúlyozza: "In the end, what you beleive, is yours to decide"
Hát én a végén csak abban vagyok biztos, hogy fehér baglyot nem szeretnék látni egy ideig, és aki sumérül mer megszólalni azt biztos le fogom ütni
No, megnéztem én is. Belőlem is valami hasonlót váltott ki, mint belőled. ()

A filmet az elejétől végigborzongtam, most konkrétan fogalmam sincs mit is gondoljak. Azoktól a mesterien bevágott eredeti felvételek nem csak megzavarták a nyugalmam, de egy ízben fel is kellett állnom, hogy sétáljak egyet és átgondoljam mit is láttam.

Ventust nem értem mi késztette vigyorgásra a filmen, lehetne rajta sírni és ordítani, de nevetni?

Ajánlom minden erősebb idegzetű szkeptikusnak.

(Bárcsak a "Close Encounters of the Third Kind" is hasonló lett volna. )
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”



Last edited by Tsobi; 03-08-2010 at 16:23..
Reply With Quote