View Single Post
  #17  
Old 02-12-2010, 09:37
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3.


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)
Teljesen egyetértek!

Alapvetően az Ati által kitalált pontozási rendszer jó, csak szerintem nem erre a lebonyolítási rendszerre.

Volt egy korábbi felvetésem miszerint ki kellene számolni, hogy a 2009-es sorozatban ezzel a pontozási módszerrel mi lett volna a végeredmény.

Az világos, hogy 20 fős és 3 fős párbajt megnyerni nem ugyanaz, de 3 fős és 5 fős párbajt már majdnem. És a legrosszabb, hogy tőlem teljesen független a párbajon résztvevők száma.

Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .

Megoldható lenne az, hogy ne lehessen látni ki jelentkezett párbajra, és azt se hogy hányan lesznek?


Melyik a kisebbik rossz?

1. Ha valaki úgy tartja veled a lépést, hogy 3 fős párbajokat nyer!?

2. Ha nem tudod tartani a lépést, mert pont kis létszámú párbajokon érsz rá!?

Szerintem az 1-es.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
The Following User Says Thank You to Elfi For This Useful Post: