View Single Post
  #67  
Old 09-14-2015, 19:28
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Itt egy kis csont amin rágódhatnánk. Mivel újra elkezdtem játszogatni egy hosszabb kihagyás után, gondoltam kipróbálok valami régen választott fajt. Az emberre esett a választásom, de bárhogy nézegettem... sehogy sem sikerült kívánatos országot pofozni belőle, így inkább bele se kezdtem. Maradtam egy szokványos fajnál. Talán jó lenne ha legközelebb örömmel kattinthatnék az ember-fajra.

Cél: Az ember fajt olyan irányban módosítani, hogy megérje választani más fajokkal szemben, legalább az alsóbb csoportokban.

Szemezgetve az eddigi ember-témákban a következők merültek fel úgy, hogy pozitív visszajelzést is kaptak:

1. Tekercs-kapacitás megváltoztatása

Megjegyzés:Ezt eleinte Ati ellenezte, mivel szeretné megtartani, hogy "se előnye-se hátránya". Ez kiküszöbölhető ha nem 30% lenne az 'alap', hanem 40%. Akinek az emberen kívül most 30% van, annál egyszerűen módosítható a leírásban, hogy -10% lakiteki, stb. Nyilván értelemszerűen az egyes eseteknél.

2. 2db Faji varázslat (Tükörvarázs+választható)

3. A tükörvarázslat módosítása, miszerint a hadserege után kapjon mágikus védelmet.

Megjegyzés: Ennek elég vegyes visszhangja volt, de szerintem kifejezetten egyedi ötlet. Talán életképes is. A bent lévő sereg védelmi értéke után kapna mágikus védelmet/erőt.



Saját vélemény:

Tolvajunk van (félelf). Varázslók nincsenek (feleslegesek jelenleg). Hadi-varink van(óriás). Hadi fajból egy nagy zsáknyi. Hadi-toli viszont nem igazán van. Persze, a gnómból és törpéből lehet azt fabrikálni. De azért egyik sem az igazi. Személy szerint én ebbe az irányba lökném el az embert. Ha a tekercseit módosítjuk 40%-ra és beválaszthatná a félelfek faji varázslatát a tükörvarázs mellé, akkor lenne egy tolvajunk aki 15-20% templom helyett egészséges mennyiségű barakkot tarthat.

Hátrányok:
- Az alsóbb szinteken sosem lesz olyan hatékony tolvaj, mint a félelf. Tud lopni, de közel sem olyan mértékben. (lsd.: bankátlopás)
- Magányos farkasként továbbra is nagyon rizikós.

Előnyök:
- Szövetségben szívesen látott tag lehet.
- Elég kevés kocsma is számára, így tarthat annyi barakkot, hogy nagyobb hektáron ahol egyre inkább a föld számít értéknek, meg is tudja védeni. (Szvsz B-ig gondoltam.)


Összegezve: Ezekkel a módosításokkal lenne egy olyan fajunk aki tud lopkodni, infót szerezni, mágiával nehezen/alig lehet bántani, hadilag pedig elfogadható lenne egy szövetség számára. Cserébe nem tudja a csoport gatyáját is lelopni, de nem lesz haszontalan a gnóm-mocsarakban.
Várom a lincset.

Last edited by RastArtist; 09-15-2015 at 10:37..
Reply With Quote