View Single Post
  #110  
Old 11-11-2014, 16:05
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel a gondolattal egy picit azért játsszunk el, és ennek részletes kifejtésében kérném a segítségedet. Jön egy új játékos, aki kijön 3 nap védelem alól. Milyen olyan behozhatatlan előnnyel találkozik szerinted 5. szinten, amivel egy restartot követő 3 hónap múlva nem fog bárki találkozni?
OK, kifejtem részletesen.

Az új játékosokat 3 csoportba osztom:
1. azok, akik elkezdik, de pár nap/hét alatt megunják, csalódnak, mégsem tetszik, és abbahagyják.
2. azok, akiknek bejön a játék, belejönnek, megtanulják a fortélyait, élvezik, aztán pár hónap után eljutnak olyan szintre (nem feltétlenül 1/A, elég a 4. topja), ahol szembekerülnek sokszemes, tapasztalt, rengeteg pénzzel rendelkező országokkal, szövikkel. Kikapnak rendesen, többször is, és abbahagyják. Azért, mert belátják, hogy ekkora előnnyel nem versenyezhetnek. Nem csak a pénzre gondolok, hanem a tapasztalatra, tudásra, kapcsolati hálóra, stb. is.
3. azok, akik a 2. csoportból fentiek ellenére sem hagyják abba, hanem fogcsikorgatva, lapulva, kerülve a nagyokat próbálnak túlélni.

Az 1. csoport most, a nullázás kérdésében nem releváns, illetve annyiban, hogy meg kéne őket is tartani mindenféle újításokkal, és ha sikerül, akkor a 2. vagy 3. csoportba kerülnek.

Fentiek alapján tehát a jelenleg hosszabb távon játszók egyrészt a behozhatatlan hátrányuk miatt szenvedő, kedvetlenül játszókból, másrészt a régi tagokból állnak. Ez utóbbiak nagy része unja már a játékot, nincs számukra kihívás benne, abba is hagynák, ha nem sajnálnák a sok év alatt befektetett időt, energiát.

Mielőtt nekem esnétek, hogy "behozhatatlan hátrány" nincs, a lehetőség mindenki előtt adott, csak idő és szorgalom kell, stb. Nos, a hátrány akkor lenne behozható, ha a régi nagyok elmennének szabira addig, amíg a többiek utol nem érik őket mindenben.

Egy teljes körű nullázás persze hatalmas kockázattal járna. Könnyen lehet, hogy a játék végét jelentené. Ezért, ha rajtam múlna, én úgy vezetném be, hogy a jelenlegi Hódítót ilyen szempontból változatlanul hagynám, és elindítanék egy alternatív játékot, ami mindenben azonos az eredetivel, kivéve, hogy évente minden lenullázódik.

Ez kezdetben tutira nem lenne sikeres, (lehet, hogy később sem, de veszíteni nem lehet vele akkora sem). Viszont alternatívát kínálna azoknak, akik a 2. csoportba tartoznak. Ideális helyzet az lenne, ha mindkét verzió fennmaradna, ki-ki ízlése szerint abban játszana, amelyik szimpatikusabb, (vagy mindkettőben). De szerintem valószínűbb az, hogy a kettes verzió erősödésével az eredeti hanyatlik, a régiek privát játszóterévé válik, míg teljesen meg nem szűnik. Erre gondoltam a "jelenlegi törzsközönség lecserélésével".

És hogy a kérdésre is válaszoljak, egy év alatt is lehet behozhatatlan előnyre szert tenni, aki januárban kezdte, biztos, hogy előrébb tart majd, mint aki májusban vagy októberben. De a később kezdők is tudják, hogy december végén jön az apokalipszis, és onnantól nekik is annyi lesz az esélyük, mint bárki másnak. Addig meg vagy felfüggeszti a játékot, vagy jegyzi, kik azok, akinek majd törleszteni fog.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post: