Thread: Margita 40
View Single Post
  #2  
Old 03-12-2007, 14:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Pótlom az elmaradásom, és megírom végre ezt a beszámolót... :)

Ahogy Cassandra már írta, maraton... :) Igaz nem futva, de gyalog is bőven elég volt. :)

Voltak terepfutók is, ők 2 órával később indultak, mint mi, és pillanatok alatt lehagytak minket. Kicsit olyan felemás érzés volt... ;) Úgy nekiindulni, hogy no most a leghosszabb távon majd jól megmutatom, aztán pedig csak úgy suhan el az ember mellett mindenki... :)

Elsők között indultunk, 6-os sorszámmal, bár lenyúlhattam volna az 1-est is, de már voltak ott előttünk, úgyhogy nem voltamilyen pofátlan. :D

Erősen 21. századi jellege volt a túrának, autópályát kétszer kereszteztünk... :) Ráadásul a végén is rátettünk egy lapáttal, és a városban eltévedtünk (kb mindenki, aki akkoriban azon a részen volt :)), úgyhogy a 42km az picit több is lett... :)

GPS sajna lemerült útközben, és csak későb vettem észre, úgyhogy egy jó adag kimaradt, amit kézzel kellett pótolni, emiatt a szinttérkép nem az igazi.

Úgy 30km után éreztem, hogy ennyire vagyok hitelesítve, utána már inkább csak vánszorgás volt, oedig ott még egy igen durva lejtő is következett (piros háromszög, hát igen, hű a színéhez, és csak annak örültem, hogy ott nem felfele kellett mennünk :))

Az ellenőrzőpontok jó hangulatúak voltak, forró tea volt még az erdő közepén is, úgyhogy az ellátásra se volt semmi panasz.

A végén már mindenre azt mondtam, hogy "nem érdekel", Cass fel se ismerte a környéket, hogy arra már jártunk egyszer aznap, szóval szépen elfáradtunk a nap végére. :)

Jó kis túra volt, amit úgy zártam, hogy "többet nem megyek sehova". :) Köszönet a szerzevőknek! :)

Pár kép ízelítőül, hátha jövőre valaki csatlakozik. :)

Az indulást követő "méterek", ez még Gödöllő:




Egy újabb vaddisznó-fej, úgy látszik gyűjtöm ezeket, tavaly Tojás túrán is ezzel indítottunk. :)



A túra névadója, a Margita csúcsa:



A legnagyobb túristajelzés, amit valaha láttam. :) Muszáj volt megörökíteni. :)




Szép táj, ez a piros háromszöggel jelölt lejtő kezdete, innen lefele nem volt túl kellemes, legalábbis azzal a 30+ km-mel magunk mögött...



Végezetül egy levésbé szép kép... Itt valaha erdő volt... Nem is olyan túl régen.




A megtett útvonal:




És a szinttérkép:



Idei stat: 141,2 + 42 = 183,2 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote