Thread: A taktikai elem
View Single Post
  #70  
Old 11-08-2009, 22:38
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az is le van írva, hogy nulla hektár is lehet a foglalás.

A fico szabályait sem kell átírni csak azért, mert nincs bennük konkrétan az, hogy mi a teendő, hy egy meteor zuhan az egyik kapura meccs közben. Ott is lefedi ezt az esetet a többi szabály.

Jelen esetben is írott, mindenkire azonosan vonatkozó szabályok szerint történik a foglalás.
Most akkor mint programozó arról szeretnél meggyőzni, hogy a 0 hektár is foglalás? Nem fog sikerülni.

A 0 hektáros foglalás, a kicsik védelmében történt az alábbi szabály szerint.

"A foglalt földmennyiséget befolyásolja még a csatában résztvevő két szövetség legnagyobb tagjainak területi aránya is. Ha a két szövetség közül az egyik szövetség legnagyobb tagja 3x akkora, vagy nagyobb, mint a másik szövetség legnagyobb tagja, akkor a foglalás mértéke nulla. 1,5x arányig a foglalás mértéke nem változik. 1,5x és 3x arány között a foglalt föld mennyisége 100%-ról egyenletesen csökken 0%-ra, az előző bekezdésben kiszámolt földmennyiségre vonatkoztatva."
Szó nem volt soha arról, hogy ha lefokozok 1M egységet, akkor nem visznek tőlem földet és egyébként hadilag 0-a országgal is vígan eljátszogathatok.

Nos amiről most beszélünk az csak és kizárólag a lakosság által generált pontkülönbségtől függ, semmi mástól. Ez nem reális, inkább vedd fontolóra Monro és Wand javaslatát, elég régi játékosok már. Tudom, hogy a logikád szerint ez így tök jó ahogyan van, azt is tudom, hogy szinte lehetetlen meggyőzni valamiről, hogy nem jó, ha a fejedbe vetted, hogy az így jó.

Azt is tudom, hogy vannak akiknek fájna, hogy nem tudnak veszély nélkül 8-10000 bankkal, vagy 15.000 tanyával esetleg 5000 bányával büntetlenül rohangálni és tönkrevágni az egész csoportot a piacon keresztül. Igen ez sajnálatosan benne van a pakliban. Attól még a játék ezen része hibás, tehát javítani szükséges.
Fico szabályai nem tudom hogy jönnek ide, de szerintem meglepődne, ha minden gólhelyzet alkalmával minden pályán, minden meccsen berohanna 2000 ember a pályára, fölkapnák a kaput és elrohannának vele. Ilyen esetben előbb utóbb tuti elgondolkodna valami szabály módosításon.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Északföld For This Useful Post: