View Single Post
  #8  
Old 02-08-2006, 01:22
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by puma
Véleményem szerint egy egyszerű bottal nem lehet annyi életet kioltani mint a modern fegyverekkel manapság.Nem arra akarok kilyukadni hogy süllyedjünk vissza az őskorba,de erősen korlátoznám a használatot.
Példának okáért itt az USA.Az egész bolygón ott történik a legtöbb gyilkosság.Lehet azért mert szabad a használat(vagy legalábbis minimális az ellenőrzése)de az is lehet,hogy buták az ottlakók és mindenre lőnek ami mozog.
Egyszó mint száz,én ellene vagyok bármiféle szabad vagy csekély ellenőrzésű fegyverkiadásnak,hordásnak.

Puma bátsi az első negatív véleményért adok neked egy pozitiv elismertséget, mert hogy ilyen vélemény is kell. Sejtettem hogy az első negatív vélemény az USÁval fog példáulozni, nem szeretem az USÁt példának mert az egy nagyon szélsőséges ország. Nem jó összehasonlítási alap. Nem vadnyugatot vagy csekély ellenőrzést tartanék jónak hanem egy nagyon szigorú ellenőrzést.
De igazságos elbírálást, ahol nem egy szubjektív rendőr bírálja el a beadott kérelmet és nincsenek kiváltásgosok, mert nem hiszem h a 3k lakosu karakószörcsög polgármester nagyobb veszélben lenne mint bárki más az országban. Elfogadhatónak tartanám ha egységes és szigorú feltételek teljesítése esetén kaphatna engedélyt mindeki aki akar fegyvert tartani. Öszehasonlítási alapnak szerintme kiválóak a környező országok, szlovákia, csehországm németország vagy svájc.

Gondolom vannak statisztikák arrol hogy hányan halnak meg a legális fegyverek által ma magyarosrszágon és hogy hányan halnak meg a legális rallyversenyeken bekövetkezett balesetekben, egy iylet megnézve lehet hogy a rallyt vagy az autó vezetést is szigorúbb engedélyezési procedurához lehetne kötni.

Gyula
Reply With Quote