View Single Post
  #9  
Old 12-04-2007, 14:02
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Bevallom én még 20 tételnél sem kopácsoltam a kalkulátoron, és nem is 5percig számoltam.
az összérték fontos dolog, mert abból tudod mennyi az összértéke a piacon az árudnak, főleg amikor kiárulsz. A való életben is így van a számlán. Árúfajtánként tételesen. és a végén a teljes összeg.
Amúgy ha megkérdezi egy szövi hogy mennyi tekid van, akkor nem azt várja, hogy "10198541db", hanem megelégszik azzal hogy "10milla", vagy esetleg ha csak simán tételesen mondod, hogy 2milla hadi, 5milla laki stb.
Sztem tök hülyeség lenne csak a teki piacra bevezetni, viszont a többi piacon, nem hogy fölösleges, hanem baromi zavaró lenne számomra.
csakhogy ez azert nem igaz, mert az 1ik csopiban ennyi az ara a masikban meg annyi, tehat megiscsak az a lenyeges, hogy mennyi teki van es nem az, hogy az aktualis ara mennyi. mert hiaba van 100 milla erteku ebbol, vagy abbol, ha a kovetkezo csoportban mar csak a feleert tudnad eladni.

zavaro, zavaro... az alahuzas alatt jobb oldalon ott van most is, hogy ennyi es ennyi millio, bal oldalon meg az lenne, hogy ennyi "tudomanytekercs osszesen: xxxxxx". mi a bubanat ebben a zavaro?

a kirakott seregnel (irtam, hogy ez nem annyira lenyeges), jobb oldalon ugye az osszesitett penzertek, bal oldalon: "sereg osszesen: xxxxxx".

azt is mondtam, hogy a nyersi piacra nem kell, mert tulsagosan sokretu az aru ott.


tehat ez csak 1 pici infocska, hogy osszesen mennyi teki, es osszesen mennyi seregem van kinn. az, hogy vkinek erre nincs szuksege az meg vhol megertem, de hogy zavaro?

Last edited by Smooth Scroller; 12-04-2007 at 14:07..