View Single Post
  #15  
Old 08-28-2007, 12:47
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Kezdőknek az elfeket javaslom, mint végekezésre szakosodott faj.

Viszonylag kevés tudománytekercset kell bent tartani az országba, így ha le is lopnak, kisebb a veszteség, mint egy gnóm esetében.
Én úgy vélem, hogy egy kezdő játékos nem azonnal azután fog szaladgálni, hogy hogy lehet VIP-elni. Legtöbb újonc nem is tudja mi fán terem az. Márpedig ha nem VIP, könnyen leeshet a faji varázslat. És akkor pl ha 55%-os fejlettségűre felturbózott tekercseket gyönyörűen kilopják alólad. Az pedig brutális veszteség. Főleg lakáshelyzet területén.

A gnómok 50%-os lakáshelyzeti tudománytekerccsel rendelkezhetnek, az elfek viszont csak 30%.

Az óriás is felmerült, mint lehetséges békés fajú ország, én azt nem támogatom egy kezdőnél. Bár a faji varázslata nagyon erős, földön a gnómnál, és az elfnél is sokkal gyengébb.

Visszatérve az elfekhez. (mivel itt a 200 és a 600 hektáros országetrületre néztünk dolgokat)

Egy 599 hektáros (direkt nem 600 hektár! egy kezdő álljon meg 599 hektáron! az az 1 hektár nem oszt, nem szoroz, de a tekercsek 1%-kal kevésbé kopnak!) elf épületei szerintem így a legideálisabbak egy Magányos Farkas (kezdő játékos) esetén:

Ház: 115 db (lakosság: 7475 fő)
Barakk: 110 db (5720 íjász)
Őrtorony: 110 db (5720 íjász)
Tanya: 65 db (termelt étel 5703 bála gabona)
Könyvtár: 12 db (1200 tekercs egyidejű írása)
Kocsma: 125 db (6500 tolvaj)
Templom: 52 db (6760 varázsló)
Bank: 10 db

(A fenti kiépülést követően folyamatosan magasan marad a katonai morál! Ami nagyon nagyon fontos! Többek között ezért sem támogatom az óriást, mint betoníjas, sok varázslós védekező faj! Hiába sok a betoníj, hiába sok a varázsló, hiába van Szieszta faji varázslata, ha 75% a katonia morál -márpedig annyi lesz, volt betoníjas óriás varázslóm-, akkor az egészet kidobhatja a kukába, mert mindenki röhögve agyonveri!)

Szerintem ez a legideálisabb felépítés. (Elfnél a tudós személyiséget ajánlom!)
Magas védőérték. (Nagyon nehéz megverni hadsereggel)
Elegendő mennyiségű varázsló. (A védekező arázslatokat mind fel tudod tenni - Növekedés, Napsütés, Fantomsereg, Tisztánlátás, Mágikus Pajzs, Védelem)
Erős védelem tolvajakciókkal szemben. (Kevesen tudnak lopni tőled, még a fél-elfeknek is meggyűlik veled a bajuk, ha fent van a Tisztánlátás varázslat! A legtöbb le is fog bukni, egyáltalán nem tud lopni!)

200 hektáron pedig (szintén tudós személyiség emllett) az alábbi kiépülést javaslom egy békés, védekező elfnek:

Ház: 40 db
Tanya: 32 db
Barakk: 25 db
Őrtorony: 25 db
Könyvtár 7 db
Kocsma: 45 db
Templom: 20 db
Bank: 5 db


És tudom még ajánlani hasonló felépítésű országként a fél-elfet is, mint védekező faj, bár az már nem békés, de nagyon jól bevédhető, mert 40% lakáshelyzeti tudománya lehet, és +10% védelmi bónuszt is kap. (Igaz, nem olyan erős, mint az elf, de itt 200-600 hektárról van szó, ott meg szinte alig van különbség, mert kis hektáron a +10% férőhely nagyjából ellensúlyozza az elfek +20%-nyi védelmi többletét a fél-elfekéhez képest.)

Aki meg eléri a 599 hektárt, és szintet lép az országával, ez meg már nem teljesen kezdő. Lehet, hogy van még mit tanulnia, de az azért már megélt egyet s mást, szóval a fenti 599 hektáros épület listát a saját igényeihez tudja igazítani. Ez csak egy iránymutató, hogy mi az a felállás, amivel szinte a legjobban védett vagy. (Nyilván a Magányos Farkasoknak járó 40%-os védelmi bónusszal.)

Last edited by Pax Hungaricum; 08-28-2007 at 13:03..
Reply With Quote