View Single Post
  #11  
Old 11-02-2014, 16:12
Thrink Thrink is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Nem tudom, hogy pl. hadászattal foglalkozó kalkulátorok mennyire uptodate-ek, de pl. az általam talált épületlistával foglalkozó kalkulátor utolsó módosítása 2010.09.25-én történt. Az nem ma történt.

Mivel régóta nem játszottam, nem tudom hogy mennyire érvényesek még ezek a kalkulátorok, valamint a bennük lévő hibákat sem ismerem, ezért kezdtem neki egy saját készítéséhez. Lehetnek még benne problémák, a védőérték számítását "lektorálták" , a támadóértéket még nem. Természetesen ennek ellenére is lehet probléma az átnézett résszel, ezért (is) tettem elérhetővé a forrását is. Bárki bele tud nézni, javítást tud eszközölni vagy a használt képletekben lévő hibákra rávilágítva én is javítom a jelzett hibákat. Így tett @berkesma is a github-on (ő nézte át a védőértékeket, ezért is külön köszönet neki).

Ezen felül már most vannak benne olyan funkciók, melyeket mások csak terveztek beépíteni a sajátjukba, vagy egyáltalán nem is merült fel bennük. Ilyen pl. a Pool által jelzett szabadságon lévő szövetségesek után számítandó plusz védőérték, vagy a maximális tudományfokozattól eltérő értékek használata a csata szimulációjánál (amely @berkesma ötlete volt).
Plusz előny (számomra), hogy egy helyen megtalálok mindent, nem kell több oldalt látogatnom.

Mint írtam, ez első sorban saját használatra lett szánva, de nem vagyok irigy. Ha valaki használni szeretné, ám tegye. Az esetleges hibajavításokat vagy új ötleteket pedig örömmel fogadom és mint a mellékelt példák mutatják, meg is valósítom őket.

A hétvégén 57 commit született a kalkulátort illetően, rengeteg hibajavítás és új feature került bevezetésre.
Ám a munka még koránt sem ért a végére, úgyhogy továbbra is arra kérek minden érdeklődőt, hogy csupán tesztelés gyanánt nyomkodja a toolt, 100%-ban ne támaszkodjon rá. Nem tudom és nem is akarok semmilyen felelősséget vállalni.
Reply With Quote
Sponsored Links