View Single Post
  #229  
Old 10-27-2012, 11:39
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
te is azt írod hogy nem a fél-elfet kell erősíteni, hanem csak kiskaput kell neki adni, hogy a gnómokat tudja lopni, ez részedről semmi másról nem szól, csak arról, hogy neked ne kelljen a forduló országaidnak írkálni a tekit, hanem eltudd 0 tudással lopni őket. Semmi másról nem szól neked. Ez viszont csak 200 hekiig lesz életképes dolog a fél-elfnél. Ha termelni akarsz, akkor attól nem kellene még egy fajt megmódosítani. ennyi a véleményem, de megígértem, hgoy többet nem szólok hozzá.
Ahham. Szóval lopni kiskapu, míg teljes biztonságban milliárdokat termelni egy stratégiai-gazdasági játékban már nem, értem.

Egyébként az általad javasolt gnóm-feltörésekhez mégis miért szükséges a félelf faj? Nem értem. A nagy riválisával, a gnómmal is meg lehet tenni. Így ez nem indokolja, hogy a félelf bármire is jó lenne, szvsz.

Pirostraktor: De ha nagy védelmű tolit akarsz, akkor ott a gnóm. Szerintem nem úgy kell foltozni a félelfet, hogy tessék-lássék használható legyen. Hanem, hogy valóban legyen valami olyan előnye, amiért megéri használni. Az, hogy egy picit nehezebb kifilézni, mint eddig, azt én nem érzem előnynek.

Ha védett tolvajt akarok, más fajt választok. Ami majd ugyanannyira tud lopni, mint a feles, de sokkal-sokkal nehezebb beütni. Ha a feles védelme annyi lenne, mint egy gnómnak, még akkor se lennének egy súlycsoportban, mert a gnóm bármikor variálható. Szóval én inkább valami tolvajlásban megnyilvánuló előnyt adnék inkább a felesnek, elvégre arra való.
(Félreértés ne essék, én a +védelemnek is nagyon örülnék, egyáltalán nem ellenzem. Csupán nem érzem egyenlőre, hogy ha a védelemre gyúrunk, akkor mikor fogja megelőzni bármiben is a gnómot.)
Reply With Quote