View Single Post
  #24  
Old 04-14-2007, 00:32
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon View Post
Sokkal jobb lett volna ez a 300, ha csak egy picikét jobban igyekszik hű lenni a valós történelmi helyzethez. Jó, értem én, hogy képregény-adaptáció, és annak a vonalát követi, na de akkor is. Ami nagyon-nagyon zavart, sőt idegesített, az egyrészt az, hogy a filmben eleve háromszázan indulnak el a perzsák ellen, ami természetesen röhej. Becslések szerint kb. 7-8 ezres görög sereg harcolt ott, és csak az árulás után maradtak ennyien, a többit hazaküldték. Másrészt meg hogy egy nő belepofázzon a követ és a király tárgyalásába... ehh... azért elég messze voltunk még a női emancipációtól
A követ kútba dobása viszont úgy volt, tényleg, és az tetszett is. Meg a jelenetek is nagyon látványosak, brutálisan jók. Persze ha az idétlen karate-rúgás-szerű mozdulatokat nem számoljuk bele Ja, és szerintem a hopliták nem meztelen felsőtesttel harcoltak, ha jól emlékszem, bár utána kellene néznem, pontosan milyen ruhájuk is volt. De amúgy jó film, ja...
Előre leszögezték a készítők, hogy nem történelmi filmet csináltak... ha így nézi az ember, akkor igen jó a film. (amúgy is )
Én azóta megszereztem a képregényt is -ajánlom mindenkinek, akinek tetszett a film; hihetetlen módon egyezik a kettő
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote