Thread: dvd,mozi filmek
View Single Post
  #1373  
Old 12-29-2012, 14:08
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Tegnap este megnéztem a The Raid: Redemption című filmet, eredeti címe Serbuan Maut.

Nem vagyok akciófilm rajongó, de régóta fúrta az oldalam a kíváncsiság ezzel a filmmel kapcsolatban, mivel annak ellenére, hogy a film indonéz, és a szereplők is indonézek (igaz a rendező wales-i), sok rendkívüli jó kritikát kapott amerikai szakértőktől is.
IMDB-n is 7,6-os, ami elég jónak számít, pláne nem amerikai filmként.

Ha valakit kicsit is érdekel a lövöldözés és harcművészet, akkor annak csak ajánlani tudom, de annak nagyon. Szerintem a film a maga nemében szinte tökéletes.
Nagy sztori nincs, de fordulatok azért vannak, sőt kifejezetten érezhető sokszor a feszültség is, ami szerintem sok akciófilmből hiányzik - mivel előre tudod hogy a Bruce Willis fog nyerni, vagy épp aki az ügyeletes sztár.
Én személy szerint sok akciófilmet még azért nem szeretek, mert butaságra épül, vagy butaságok sorát csinálják a rosszfiúk pl. Ebben a filmben egyszer sem éreztem, hogy a bármely karakter cselekvése buta lenne.

Az alapkoncepció szerint 20 elit rendőr megrohamoz egy 30 emeletes épületet, a céljuk pedig hogy elfogják a benne tartózkodó helyi maffiavezért. És innen szép, hogy Indonéziában egész máshogy néz ki egy ilyen buli, mintha Los Angelesben rohamozna meg 20 rendőr egy 30 emeletes épületet...

Sokszor változik a film gyorsasága, mert van benne lőfegyveres, késes és pusztakezes küzdelem is, nincs végtelen lőszer és mindenki azt használja amije van éppen. Olyan harci jelenetek és koreográfiák vannak benne, amit én személy szerint sosem láttam, és némely résznél inkább visszapörgettem, hogy megnézzem még egyszer (pl. mikor kb 2 másodperc alatt a csávó 5 különböző helyen böki le késsel az ellent, valami iszonyatos sebességgel)

Egy szó mint száz, akit kicsit is érdekel ez a stílus, feltétlen nézze meg, mert egzotikus és minőségi.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 12-29-2012 at 14:16..
Reply With Quote