View Single Post
  #222  
Old 11-18-2014, 21:35
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi az, ami ezzel szerinted változna? Szerintem ha nem akar A-ban aktívan játszani, akkor feltesz minél magasabbra egy elfet, hogy minél gyorsabban tudjon B-ből fordulni, és ne is nagyon piszkálják A-ban. Ez történik most is. Aki akar A-ban játszani, az persze játszik rendesen, őt ez nem érinti, mert egyébként is minél magasabbra törekszik.
Egy körültekintően beállított sávozással talán, ha a felső, legkedvezőbb rész top10%-on belül van, míg 30% körül még nőne is a B-ben eltöltendő idő.
Ekkor, ha A-ban nem tud feljebb jutni valaki, de fordulni tudna A-ból, elképzelhető, hogy inkább ezt választja, majd a következő országával esetleg jön olyan fajjal, amivel sikeresebb lehet.
A top10%, elf fedezési határt lőném nagyjából a jelenlegi 2000 körre.

Én is tudok sajnos ellenérveket...
1: ezzel megint csak a jelenlegi nagy országok járnának jól, akiket az elmondások szerint kb. lehetetlen onnan leverni
2: új játékosokkal ettől még mindig nem bővülne az A, csak ugyanazok cserélődnének
3: tökjó, nem 30%-nál lenne betondzsungel, hanem 10%-nál egy idő után (ha még nincs)
4: nem jó nevelési módszer a büntetés, márpedig ezt sokan annak élnék meg

Ami miatt nem vetettem el teljesen, az az, hogy hátha néhány játékost aktívabb játékra ösztönözne, ha látnák, akár gyorsítani is tudják a B-s forgást (vagy eleinte pont, hogy kevésbé lassítani).
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Reply With Quote