View Single Post
  #18  
Old 10-14-2008, 10:44
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szerintem a kérdezés módjától nagymértékben függ a válasz, így nem különíthető el élesen, hogy mi a jó. Segítsek neki, vagy röhögjem ki, vagy szóljak be neki, vagy verjem szanaszét.

Ha normális hangnemben kérdeznek, és látszik hogy olyat, ami a súgóban nincs benne, vagy nem könnyen megtalálható, stb, akkor természetesen az ember segít. Főleg, ha úgy kezdi, hogy "figyi, olvastam a súgót, de nem találtam választ a kérdésemre, te tudnál segíteni?".
Szerintem aki így indít, az nagy valószínűséggel fog segítséget kapni.
Ezt még befolyásolja, hogy a megkérdezettnek mennyi szabadideje áll rendelkezésre. Pl épp indul valahova, vagy pár napig nem tud belépni, stb akkor nyilván nem fog segíteni. Még akkor se, ha alapvetően a személyisége nem konvergál a "bunkó" kategóriához.

Ha a kérdező flegma, lusta, neadjisten seggfej, és úgy közelíti meg, hogy "már 20x szétvertek, és ha te nem segítesz, akkor neked is a ***** ******!", akkor nyilván a válasz is ilyen lesz.
Ha egyáltalán lesz válasz.
Sokszor nem veszem a fáradtságot, hogy egyáltalán válaszoljak.
Pl ha valaki megkérdezi, hogy hogy játsszon elffel.
Legalább 30 elfes (vagy fajos, éplistás, játékstílusos) topic van a külsőn, olvassa el. Többek között az én véleményem is olvasható azokban a topicocban, tehát ha konrétan tőlem akarja tudni hogy játszon vele, azt is megtalálja idekint. Szóval az ilyen kérdezők leveleit olvasás után törlöm.

Extrém esetben, ha meg nagyon értelmetlen, idióta, netán támadó hangvételű - sértő - a kérdező stílusa, akkor a válaszom az, hogy agyonverem, majd utána írok neki, hogy "kérdésedre válaszolva, melyben a helyes éplistára kérdezel rá, a válaszom ez: a tied szar" De mondjuk ilyen csak 2x volt eddigi pályafutásom során.

A fentiek tekintetében úgy gondolom, hogy valóban a kérdezőtől függ, hogy mi a lesz "helyes" magatartás az ő esetében. Ez személyenként változó lehet.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post: