View Single Post
  #3  
Old 11-16-2011, 19:25
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
1.Az egyik az MNT. Ha MNT-t kötök egy országgal, az adott ország szövetségeseit ez nem kötelezi semmire? Tehát mind varázsolni, lopni, mind támadni is tudnak?
Semmire. Csak az adott országgal leszel iylen státuszban, a többiek szabadon árthatnak, és Te is nekik.

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
2.A hazatérő sereg, vagy a támadó sereg érkezik be előbb, ha ugyanabban a körben érnek egy országba? Mikor érkezik be a szövetséges védelem?
A támadó sereg érkezik be előbb.

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
3.Lehet-e fölösleges hektároktól megszabadulni, vagy csak úgy, ha kiprovokálom, hogy foglaljanak tőlem?
Szövetségesnek engedhetem-e, hogy foglaljon tőlem, vagy az is csalásnak minősül?
A szövetségesed nem tud megtámadni, csak úgy, ha nem vagytok szövetségben. De az szerintem nem szabályos, hogyha felontjátok a szövetséget, foglal tőled, majd vissza. Szóval ezt NE tedd.

Ki lehet provokálni másokból, hogy földeljenek le, de amúgy alapvetően csak úgy sereget beengedni is necces, hogy szabályos-e. Szerintem ezt inkább felejtsd el. Jobb úgy.

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
4. Ha hadüzenetet küldök és az ellenfél (akinek küldtem a hadüzit) megtámad a felkészülési idő alatt, csak akkor támadhatok vissza, ha már beért a támadása, vagy akkor is, ha még több körre van tőlem a felém tartó hadserege?
Ha megtámad egy ország, és még azelőtt hadat üzenek neki, hogy beérne hozzám a támadó serege, a felkészülési idő megszűnik? Egyből támadhatom vissza hadüzenet bónusszal?
A sereg elindítása a katonai akció, így seregindításnál már felbomlik a felkészülési idő. Ha seregindítás után küldöd a hadüzenetet, akkor beér a sereg, és még a felkészülési idő is élni fog. Legalábbis én így tudom. Ebben megerősíthetne valaki, de ez tűnik logikusnak.