View Single Post
  #52  
Old 08-02-2007, 19:36
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default zárszóként.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és az értékeléseket is

A témát zárni nem tudom, gondolom, majd eltűnik a süllyesztőben idővel.

Columbo hadnagyot idézve: "csak még egy apróság!"

A játékosokat két csoportra oszthatjuk akár így is:
Van, akinek a Hódító olyan, mint a versenysport. Elfogadhatónak tartja, hogy élvonalbeli eredményért mindent fel lehet áldozni, beleértve a munkaidőt, szabadidőt, magánéletet. Ha éppen valami miatt nem hozza meg az aktuális áldozatot, belátja, hogy jogosan veszít, esik vissza. (Bocs a plágiumért, Wand, te említetted a sportos hasonlatot )
És van, aki a Hódítóra mint játékra gondol, amit az ember akkor játszik, amikor kikapcsolódásra, agytornára, játékos sikerélményre vágyik. Nem akkor, amikor a játék diktálja, hogy játszon (már, ha eredményt akar).

Nem meglepő módon az aktív fórumozók az első csoportból kerülnek ki. (Egyébként eddigi játékom alapján magamat is ide sorolom.) A másik csoportot, mely a játékosok nem tudom hányad része, próbáltam itt képviselni. Többek között azért, mert magukat úgy sem fogják, és mert időnként én is kerülök hasonló helyzetbe (amikor nem áldozhatok fel mindent a játékért).

Új szempont már nem igazán került elő. Tudnék még vitázni egy-egy fél mondattal, de előrébb nem vinne - egymás hozzáállását már nagyjából ismerjük, a hozzászólások lényege ez alapján borítékolható.

A továbbiakban is fogom figyelni a témát (ha lesz mit figyelni benne), de tényleg csak akkor fogok válaszolni, ha valakit érdekel, mi, hogy történne (ha egyáltalán). Ezt is csak azért tartom érdemesnek, mert az ötletelés még inspirálhat más, közvetlenül is felhasználható ötleteket. Nem látom értelmét, hogy a koncepciót minden esetben védjem, mert tényleg más játékot hozna, amire messzire vezet. (Tényleg csak példa: Felvetődött, hogy kevesebb célpont lenne a sok passzív ori miatt. Szerintem kevesebb mélyszabis / szabis ori lenne, tehát összességében nem feltétlenül változna a célpontok száma, viszont az aktív orik mögött játékosok lennének, és nem csak a ht.).

A téma mostantól szabad préda a kötetlen beszélgetésre, ha jobb helyet nem találtok
Reply With Quote