View Single Post
  #22  
Old 12-19-2009, 13:21
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Chimaira View Post
Szerintem is módosítani kellene a támadókat és védőket, de nem annyira, mint itt írják páran, csak épp egy picit.
6 védőérték a védőnek, 6 támadóérték a támadónak, és kész. Így egyik sem lesz erősebb, mint az íjászok és a lovasok, de mégsem lenne felesleges, mert egy fegyverből ki lehet képezni őket.
Ha összeadjuk a támadó és a védőértéket, akkor így jön ki a sor:
Támadó/Védő: 6 + 0 = 6, 1 fegyverért
Lovas/Íjász: 6 + 2 = 8, 2 fegyverért
Elit: 5 + 5 = 10, 3 fegyverért
Feldobná a játékot, ha megjelennének a támadók és a védők is az országokban, de nem jelentene lényeges változást a stratégiában, nem érné meg teljesen átállni az íjászokról és lovasokról, de pénzszűkében lenne valami alternatív megoldás.
Nem hiszem, hogy ha nem lenne nagyobb támadó/védő értéke, mint a pacinak/íjnak akkor aki eddig nem képzett támadót/védőt majd ez után fog képezni, mert olcsóbb. Ha elvégre az íj toronyba is mehet akkor megéri azt a +1 fegyvert, illetve a pacinak meg ott van az a 2pontja a védelemhez, ami azért több mint a semmi... ha netalán otthon kapja őket valaki akkor azért számítson bele a jónéhány ezer paci jónéhány ezer védőértéke is...
(Aki eddig képzett az majd megörül, és még többet képez... szóval hosszú távon nézve ő méggyengébb lesz.)

Még "pénzszűkében" is ráfizetés lenne, mivel ha képzek 1000 védőt, mert nincs több fegyverem, aztán kell majd képeznem 1000 íjászt a helyükre, aminek az eredménye 3000 fegyver. Míg ha egyből képzek 500 íjat, akik toronyba is mennek akkor védőértékben ugyanott vagyok.
Illetve támadót meg nem képzek pénzszűkében, maximum várok még egy napot, mire összejön annyi támadópont, hogy beüssem a célpontot. Vagy egyszerűen mást támadok... és már nem is vagyok pénzszűkében...

ha már módosítunk, akkor véleményem szerint legyen nagyobb az érték (mondjuk 7, vagy 6,5 )...

Last edited by Dynosaur; 12-19-2009 at 13:24..
Reply With Quote