Thread: Bank reform. ;)
View Single Post
  #150  
Old 10-12-2012, 08:35
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Nagyobb területen arányaiban egyre kevesebb tolit tartanak az emberek. Vagy épp mindig nullát



a fix darabszám azért nem jó, mert 1/A-ban magas hekin szükséged van a sok kp-re az oridban, nem lenne jó, ha ki tudnák belőled lopni. A terület-arányos dologgal is ez a baj. Nem elég hogy néha 75% barakkos tudós-orkkal nem ütöm át az elfet, de még mivel nincs kocsmám a kp-m is el tudja vinni?

Nekem a fő szempont, hogy olyan megoldás szülessen, ami mellett az 1/A-s játék változatlan maradna. Mert ott ilyen szempontból úgy jó minden ahogy van.

Amit javasoltam az egyre jobban tetszik. Ha nem akarod hogy lelopjanak pénzre, tarts sok tolit és bankot. Vagy vállalod hogy lelopnak pénzre, cserébe visszaütöd a tolvajt. Vagy pedig gyorsan menj fel 500 heki fölé, tolj be 50 bankot, 50 kocsmát, és máris nem gond a pénzlopás.
Kb. 1000 hektárig tök jól játszható lenne a tolis stílus, a hadiknak pedig fejtörést okozna a pénzlopás kivédése, de azért meg tudnák oldani: vagy nem kell sok kp-t benttartani, vagy kell tartani bizonyos arányú bankot és kocsmát (ami segít a tolisoknak, hisz gyengülnek a hadik haderőben).

Kiegészítésként az élőhalottra nem vonatkozna a bankgyengítés. Ez például egy tök jó előnye lenne a hullának.
Az 1% az sok szerintem.. vagyis túl kevés teret kapnak a tolik így.. 5.-4. szint, de leginkább 5., mert 4. topját már nem érik el (11 bank már túl keveset enged át), ahol lehetnek a pénzesebb orik (feltételezve, hogy a topok még a helyükön vannak.. )
1/A-ban fontos a pénz, de 2k hekin még nem kell max kpt bent tartani..
Alapjában viszont tetszik az ötlet, de szerintem az az 1% legyen kevesebb, pl 0,25-0,5% között.. pl 0,5%-kal már egész jól játszható a toli G topjáig és B alján/közepén is.
__________________
same old song..
Reply With Quote