Thread: Törpe hadis
View Single Post
  #19  
Old 09-01-2019, 15:44
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by novakrobert88 View Post
Sziasztok!


Lelkes újrakezdőként fordulok Hozzátok, a Hódító nagy elméihez.

Előzményként: utoljára a kétezres évek elején játszottam a játékkal, család és munka előtt, akkori ködös emlékeimből próbáltam építkezni, de úgy látom teljesen más szelek fújnak.

Új országom, mint törpe indult el rögös útján nem kisebb reményekkel, hogy monopolizálja majd a piacon a nyersit és hasznot húz minden etetős és háborúskodós országon.

Nagyon hamar megtapasztaltam, hogy a szinten sok a szabadságon lévő ország, alacsony a nyersanyag ára, viszonylag kevés a háború - mindenki tekit ír és tartalékot képez + néhány elhagyatott ország és magányos farkas.

Kapitalista törpéim új tervet kovácsoltak és pálfordulásuk után kommunizmust kiáltottak ki - ha nem a piac, majd a nép haragja útján szerezzük meg jussunk. Találtam is bátor jelentkezőket a tervhez, kommunába léptünk, igen ám, de a szint tele van tekercsíró gnómmal.

Fő kérdés: hogy lehetne megfejni a gnómokat? Viszonylag alacsony a védelmük, sok a könyvtáruk és bíznak a kék számaikban.

Íme az elgondolás, 200 hektárra: (remélem jól számoltam, saját Excel)

maximum lakástekercs mellett:

ház 34 17,00% foglalkoztatottság: 93,89%
barakk 118 59,00% íjász: 1248 ló: 6115
templom 13 6,50% varázsló: 2028
kocsma 5 2,50% tolvaj: 312
raktár 10 5,00% gabona: 6 körre elég
őrtorony 20 10,00%

Szövetségben még 2 hadis és 1 tolis-varis és némi tartalék seregcserékre, ha a gnómok nem értenének a szép szóból és nem államosítják a tartalékaikat.

Úgy vélem az első csapás lesz a legfontosabb, lehetőség szerint ki kellene ejteni, vagy legalább jól visszavetni az egyik tagjukat még az éjszaka, hogy kellően nagy előnnyel vehessük fel a harcot a többiekkel.

Nem hiszem, hogy 5. szinten összehangolt támadásokat várnának, tehát akár egy második/harmadik hullámos támadásra is maradhat időnk, amíg eszmélnek.

Eddig szép és jó, de hogy tudnám megkaparintani a kincseket? Hogy tudom elérni, hogy a tartalékukat aranyra váltsák és az valahogy nálunk landoljon. Vagy akár tekercs formájában a tolvaj útján. Gondoltam, hogy lesem őket egy ideig, mikor teszik fel a varázslatot és valahogy megpróbálom megakadályozni. Ezt egyszer eljátszhatom, de utána időt adok nekik az átépülésre és hosszútávon akár a rövidebbet is húzhatjuk...

Vagy szövetségesre nyitni térkaput, utolsó körben mielőtt felrakná a varázslatot, levinni a készültséget és szétlopni, de ha időközben észreveszik a térkaput, vagy nézik a pontlisát, akkor megint ott vagyunk, hogy számíthatunk a megtorlásra.

Nem a szétverésük a cél, hanem a kifosztásuk (+ az állóvíz felkavarása, nem izgalmas beállni a sorba és passzívan tekit írni).

Ti mit tanácsolnátok?

Nagyon szívesen várok mindennemű tanácsot, építő jellegű kritikát, változtatási javaslatot, stratégiai csavart.

További szép napot!
Szia,

hogy alakult a harc?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote