View Single Post
  #24  
Old 02-18-2011, 14:24
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Megpróbálok egy kezdő szemszögéből végigvezetni egy harcot (előzményekkel, következményekkel együtt):

Nincs tartalékom, nincs ismerősöm, akinek van. Buzgón képzek, sok-sok ideig, van is valamennyi egységem. Csinálok / kapok a szövitől egy gömböt, amin ott egy ország, rengeteg pénzzel. Jó esetben, mert lelkiismeretes kezdő vagyok, kiszámolgatom, hogy elég az egység, ami nekem van ahhoz, hogy beüssem. Megtervezem, kitámadok. Természetesen nem jutok be, mert a védő ország a rengeteg pénzéből vett annyi védő egységet, hogy ne férjek be. Aztán ugyanebből a rengeteg pénzből vesz támadóegységet és hazakísér 20 sereggel.
Persze, hogy elmegy a kedvem a játéktól.

Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető. Eléggé felborult a játék egyensúlya.

Akiknek van pénzük, tartalékuk, azok természetesen vigyáznak rá, nem ritkán megoldva a 24 órás jelenlétet. Én nyilván nem fogok kimenni fosztani még biztos beütésre sem, hiszen a célpont úgyis megszabadul a pénztől, a támadásom pedig önmagában veszteséges lett, nem is beszélve az esetleges retorziókról. Mindezeket lehet kombinálni a piaci árakkal.

Vagyis csak akkor támadok, ha valakin revansot akarok venni, vagy föld kell. Ez pedig azért jelentősen leszűkíti a keresztmetszetet.

Természetesen nem állítom, hogy csak és kizárólag ez okozta a visszaesést, de nem elhanyagolható (szerintem).

Ez egyelőre még nem javaslat, csak egy szubjektív helyzetelemzés, így mint olyan, kicsit OFF. Bár az okok keresése talán lendíthet a dolgon.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to idegenvezeto For This Useful Post: