View Single Post
  #10  
Old 07-02-2006, 21:30
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Noh, a topic címe kérdések 1/A-val kapcsolatban. Nos nekem lenne millió kérdésem, megpróbálom a lényegeseket leírni.

Készülök szép lassan fellépni az első szintre, de még fingom sincs, mi zajlik ott. Hallottam olyamiről, hogy főleg a csoport teteje felé a varázsló és a tolvaj országok gyakorlatilag életképtelenek. Egyértelmű, hogy csak hadisnak éri meg tehát lenni. Aztán a fajok szempontjából: ork ütni, törpe nyersanyagot termelni, elf kaját termelni hasznos. De melyikkel hogy érdemes játszani? Milyen arányban, és hogy(piaci mozgatással?) tartsak íjakat/eliteket/lovasokat? Továbbá mi a legjobb, leghatásosabb klánfelállás? Megéri-e 10en lenni? Esetleg egy fős klánként lehet-e boldogulni?

Ilyesmik érdekelnének engem a leginkább. Aki tud válaszoljon már, kössz előre is

Néhány kérdére a válasz: Tarts íjakat, és sok pénzt bankokkal védve. Ha ütni akarsz, majd lecseréled lovakra, de ha menet közben is mindkettőt tartasz, tőled viszi mindneki a földet.
Támadási formaként szinte kizárólag a földszerzés a szokás, fosztás, puszti vagy mészár egészen elenyésző.
Tolisoknak nagyon nagy gond, hogy 10k értékkülönbségénl a zsákmány 0-val egyenlő, ezért egy bizonyos hekiszám fölött gyakorlatilag csak éplistát szerezni jók, ami ugyan elég fontos, de nem annyira, hogy érdemes legyen hagyományos értelemben vett tolisokat tartani, azokat ugyanis a gyengébb hadisok is beverik.
Fajok: Ember félelf és hulla kevés van, de a többiekkel azért lehet boldogulni. A csak fordulni akaró, és biztonsági játékot játszó egyszemélyes klánok közt túlnyomóan elfek vannak, lévén elég szép bónuszokat kapnak a védekező harcmodorra. Mivel első orid ez A-ban, szerintem mindenképp egy klánban kéne kezdj, ahol a többiektől eltanulhatod a csoport sajátosságait, mert egyszemélyesben valószínű sokkal nehezebb lesz.

Ja igen: nekem jár itt a szám ,de valójában én is újonc vagyok még