View Single Post
  #11  
Old 01-15-2014, 18:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Végül is mi számít a játékban sikerességnek?

A legnagyobb ország?
A legtöbb személyiség?
A "legfélelmetesebb" hírnév?
A top klántagság?

Sok más játékban van valami, amihez lehet kötni ezt a sikerességet (mivel játszom travianon is, ott van top rabló, top védő, top népesség, világcsoda építő), de itt nincs semmi ilyesmi...
Akkor mi?
Nem kinevezni akarok valakit legjobb játékosnak, ne érts félre. Nem képletet keresek, ami alapján ki lehet jelnteni, hogy a legjobb játékos X.

Erre volt már több párbajsorozat is, és a mai napig úgy gondolom, hogy azok az eredmények valóban tükrözték a valóságot.

Hmm, nem, nem igaz, hogy "a mai napig". Eredetileg sok országot hiányoltam onnan, mert a fejemben mint jó játékosok szerepeltek, és hiányukat éreztem a párbajsorozatokon. Mostanában kezd bennem erősödni a párbajsorozatok értéke. Amikor látom, hogy egy olyan helyzetben, ami nem a megszokott hétköznapi közeg, sokan nem állták volna meg a helyüket egy nagyon egyszerű ok miatt: valami más. Mert a felállás más volt, mint a normál játékmenetben megszokott.

Más taktikát igényelt volna, amire nem volt meg a tapasztalat, mert a normál játékmenetben egy-egy jól bevált séma mellett kitartva remek eredményeket lehet elérni, minek ettől eltérni?

És ez persze egy remek előrehaladási lehetőség, és való igaz, hogy minek próbáljon ki bárki bármi eltérőt, ha egyszer megvan a leírás, hogy "ha hadis akarok lenni, és 2 óránként be tudok lépni éjjel is, akkor ennyi ház kell, ennyi barakk kell, ..."

De ettől valaki jó játékos lesz? Ha egy nevet ki kellene írni mégiscsak (nem fogok), akkor az alapján kellene kiválasztani, hogy mennyire tökéletesen tudja követni a leírt országfelépítést? Vagy bármelyik általad említett szempont alapján ki lehetne nevezni szerinted egyvalakit a legjobb játékosnak?

Szerintem nem.

Szerintem a párbajsorozaton elért eredmény van a legközelebb ehhez a kinevezéshez, egyszerűen azért, mert különböző felállásokban kellett bizonyítani. Persze nem lehetett minden felállást szimulálni a párbajsorozaton, és az idő is szorított, dehát az szortí egy szöviháború esetében is, ahol győzni kell.

Nem, ez a téma nem egy idei párbajsorozat beharangozója, nem tervezek idénre ilyesmit.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links