Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Szerintem a drágakőnek csak akkor van értelme, ha többet lehet vele keresni, mint a nyersanyagokkal. Miért tartanék olyan bányát, amelyiknél más bányával többet kereshetek?
Én úgy csinálnám, hogy a drágakő felvásárlási ára 1-től mozogna a legdrágább fajta nyersanyag átlagárának kétszereséig. Például, ha a kő a piacon a legdrágább nyersanyag, és a kő átlagára 3000, akkor a drágakő felvásárlási ára 1 és 6000 között mozogna. A mozgást ugyanúgy lehetne szabályozni, mint most, csak más skálán.
A hodito indulásakor a maximum 100-s drágakő ár körülbelül kétszerese volt a legdrágább nyersanyag átlagárának, így sokan tartottak drágakőbányát, ezért az ár rendszeresen mozgott az eladások függvényében.
A piaci átutalásokat úgy akadályoznám meg, hogy drágakővel nem lehetne kereskedni. Nincs rá szükség.
|
Egy nyersi átlagárát hogy számolod?

Hiszen az ára eszement gyorsan ugrál le-fől. Pontosabban a kőé a 2/B-ben. (Egyetlen óra alatt akár a többszörösére is nőhet, de ugyanennyi idő alatt vissza is eshet. És, igaz elég ritkán, de minden nyersi eltűnhet a piacról...) Ha ez alapján számolod a drágakő árát, figyelembevéve annak a mostani növekedési sebességét is, a nyersi mindig többe fog kerülni... Főképp, mikor sok kell belőlle.
A drágakőbánya, és a bankok használata egyaránt döntést igényel. Mert mire is használod a bankot? Pénztermelésre, kereskedő személyiséggel. Amit szintenként csak egyszer állíthatsz be. Drágakőlelőhelyet pedig nem is olyan nehéz szerezni: kiküldesz pár (na jó, magas szinteken sok-sok) embert felfedezni, bejelölve a célzott felfedezést. Tehát ezzel tudsz manipulálni, de a kereskedő személyiségtől szinten belül csak újraindulással szabadulhatsz. De akkor ott vagy, ahol annak felvétele előtt voltál! A bányákat meg bármikor újra beszerezheted/eltakaríthatod igény szerint. Ha ez a két lehetőség nincs egyensúlyban, akkor valamelyik mehet a süllyesztőbe.