View Single Post
  #332  
Old 02-27-2007, 08:58
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Üdv

Végigolvastam a topicot és vannak jó ötletek.

Az én ötletem az emberéhez hasonló faji vari lenne, csak tolvajokra vonatkoztatva.

Ha a varázslat aktív, akkor a támadó tolvajok csak akkor tudnak sikeresen akciózni ha a támadóerejük 3? 4? 5? -szöröse a védő tolvajok erejének. (Jó arányt kell találni) Nem fontos, de kiegészíthetjük tükörhatással is: Hasonlóan az emberéhez ha szükségesnél kissebb a támadóerő az akció fordított eredményt hoz. Tehát a törpe tekit, nyerset, éplistát, stb. kap. Az ártó toliakciók pedig a támadó tolvaj országában jelentkeznek pl gyújtás. .


Ha eltaláljuk a jó arányokat akkor a kihegyezett tolisok tudnának lopni törpét, de nem mindenki fogja szétlopni. Ennnek a faji varinak az egyszerűség az előnye.

Vélemények?

A 100% rakivédelem szerintem azért nem jó megoldás mert megbontja az egyensúlyt a tolisok rovására. A gnómmal összehasonlítva azt vegyétek figyelembe, hogy a törpe körönként termel nyersit, a gnóm viszont 20 kör alatt izzad ki egy tekercset. De amint olvasom nem is a nyerslopás a fő gond.

Last edited by Artúr; 02-27-2007 at 09:00..