View Single Post
  #16  
Old 01-27-2006, 13:15
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fantasy
Hali!
Max a tolisoknak nem igazán fog tetszeni, s várható, hogy akkor a többieket is korlátozzák valahogy.
Ezzel számoltatok?
Nézd, én világ életemben tolis voltam, mégis mellette vagyok az effajta változásnak. Egyrészt azért, mert nekem nem okoz túl sok gondot, hiszen ha valakit lelopok, ahhoz 10 körrel később nem megyek vissza. Inkább keresek egy másikat, akinek több van...
Másrészt pedig azért, mert így több értelme lenne több faj/speckónak is.
Pl hadi-ember. Hadi-elf, hadi-törpe
Sajnos ezeknek a legnagyobb bajuk a folyamatos kitekizés...

Még1x mondom, ezt úgy kéne bevezeti, hogy az autóvédelem mondjuk tekilopásonként 5% hatásfokcsökkenést okozna.
Tehát egy félelf 17 lopást tud kicsikarni egy teljes készültséggel. Ez (feltéve ha a tekercsáma megvolt a félelfnek) egy nem gnómtól, meg nem óriástól a tekercsei 58%-át jelenti.

Ha ez az autóvédelem bekerülne, akkor az első lopásnál ugye 5%-át tudnád ellopni, a második lopásnál 4,75%, a harmadik lopásnál 4,51%, és így tovább.
A 17. lopásnál a hatékonyság a kezdeti 5% helyett csupán 2,2%-ot jelentene.

Akkor számoljunk (nem mintha eddig nem számoltam volna ):
Eddig 10.000 tekercsből egy félelf 1 készültséggel elhozott 5.800 tekercset, tehát maradt szegénynek 4181 tekercse.
Ha ráment még ugyanabban a körben egy másik félelf, akkor összesen maradt az illetőnek 1748 tekercs, ami a vég közvetlen kezdetét jelentette az adott országnak

Nos, ha az autóvédelem beindulna, akkor:
A 10.000 tekercsből egy félelf 1 készülstéggel elhozna 4472 tekercset, tehát marad a célorinál 5528 tekercs. Tehát nem olyan vészes különbség van (ezt mindegyik tolvaj ori bevállalná szerintem...)
Viszont ha rámegy ugyanabban a körben egy másik félelf is, akkor ö már csak 1200 tekercset tudna elhozni a full készültséggel, szemben az eddigi 2432-vel.
Az adott illetőnek pedig a 2 félelfakció után az eddigi 1748 tekercs helyett maradna 4326.

Most számoljunk tovább...
Szegény illető látja, hogy szarrálopták, gondolja visszaveszi a tekercseket a piacról (a 2 félelf akció után). Visszaveszi 10k tekercsre.
Viszont jön még 1 félelf, aki rátalál, és ő is kitekizi.
Akkor míg védelem nélkül újra 5800 tekercset tudna elhozni tőle a félelf, úgy védelemmel a 3. félelf már csak 1085 tekercset tudna...

Szerintem ez így korrekt lenne nagyon... (bocs a sok számért)

Last edited by Kisbér; 01-27-2006 at 13:27..