View Single Post
  #184  
Old 02-13-2007, 18:57
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az a probléma, hogy a felfedezéssel haladó törpék felfedezési aránya egyre növekszik, különösen akkor, ha beütik és visszafedez. Egyre növekszik a felfedezési aránya, egyre drágább lesz a felfedezése, hiába kap mondjuk 20% kedvezményt egy 10% bányát tartó törpe.

Szóval ez a javaslat csak egy kicsit elodázza a problémát, de nem oldja meg. 2-3 beütés és visszafedezés és ugyanott tartunk, mint most. Számoljatok utána.
Sajtos barátom... Ha most beütnek és baromi termelő vagy, akkor is visszafedezel...
Tehát a 2 dolog nincs összefüggésben.

De a Te soraidat olvasva elindult a fantáziám...

Mi lenne, ha mondjuk adnánk egy maximumot (persze a tartott bányák tekintetében) a felfedezési aránynak?

Az a baj, hogy nem tudom, hogy átlagosan egy törpének mennyi a felfedezési aránya mondjuk 5k ponton... Lehet mondjuk neki átlagosan 50%?
Azt sem tudom, hogy egy közepes termelő ori 5k ponton mennyi bányát tart... Lehet mondjuk 10-15%?

Mi lenne, ha mondjuk a tartott bánya háromszorosan csökkenne a felfedezési arány, de maximum 40%-al.

Tehát egy 13,3%-os bányát tartó törpének (vagy bármilyen más fajnak) maximum 60%-os lehetne a felfedezési aránynak lennie.

Még én is átgondolom, ti is tegyétek... Nem biztos, hogy érnénk vele valamit