View Single Post
  #109  
Old 02-15-2006, 16:11
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Simán elég. Ott valami nem kerek. Nálam indulás után úgy 110 mega a foglalt fizikai (ekkor már fut pár dolog a háttérben). Ha elindítom az általad sorolt ill. azokhoz hasonló progikat, úgy picivel 180 fölé mászik.
Kíváncsiságból elindítottam az NFS:MW-t, így 500 mega, ha mellényomtam a Q4-et is, 650 mega. Ekkor még mindig van majdnem 400 mega szabadon.
XP, service pack nélkül, csillogó villogó effektek kikapcsolva, rengeteg felesleges szolgáltatás letiltva. Meg egy csomó szabad memória :)
ja igen, a klasszikus win kinézet mindenképpen ajánlott.. az kevésbé akad össze más programokkal, kevesebbet eszik, és szerintem szebb is:)

service pack meg nem árt, érdemes már eleve sp2-es cd-ről telepíteni.

egyéb hasznosság, hogy a virusirtok real time virus checking, vagy hasonló fantázianevű opcióit kapcsold ki, mivel tökéletesen felesleges. ha 2-3 naponta futtatod a keresőket, az tökéletesen elég egy házi pc-re.

szintén ajánlatos a nem használt szolgáltatásokat/services tiltani msconfigban.. pl szünetmentes táp, indexelő szolgáltatás, shadow copy, biztonsági központ (igen, az semmire nem jó), stb.
Reply With Quote