View Single Post
  #33  
Old 01-14-2007, 22:21
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Xepi, jobban tetszik a Te javaslatod, mint az enyém. Kezdtem írni a javaslatot, aztán közbe számolgattam, mire befejeztem, a tiéd már rég kész volt.

Quote:
A javaslatodat úgy módosítanám, hogy a felfedezési arányt változatlanul hagynám, de a területből levonnám a bányák mondjuk kétszeresét.
Így a példád így alakulna:
most: (6000/100)^1.6*(1+0.5*2)=1400 katona
Te javaslatod : (5100/100)^1.6*(1+0*2)=540 katona
Én javaslatom (4200/100)^1.6*(1+0.5*2)=791 katona
Ez szerintem azért jobb, mert díjazza azt, aki alacsonyabban tartja a felfedezési arányt.

Természetesen a csökkentés nem mehet 2948 hektár alá.
Egyrészt jogos, másrészt viszont így kicsit kevés talán pl a Senki által említett 80% fedezéssel küszködő törp esetén. Tehát ha van 80% fedezése (mert beverik, és növekszik az aránya), akkor 30% bánya körül kellene tartani, hogy ne legyen durva malusa a fedezésre. Ez viszont egy újabb beverési hullámot gerjesztene.
Így vagy teljes nullázás kelene, vagy -hogy tényleg értékeljük a tartott bányák mértékét- a bányákkal csökkentett mértékű, de egy reálisan nagy mennyiségű bánya arány mellett szerintem célszerű elérni a nullázást. (tehát pl nem bánya arány*2, hanem bánya*4, így 100% fedezés mellett 25% bányát tartva nullázódik a hátrány)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.