View Single Post
  #10  
Old 01-14-2007, 16:38
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Qlin: Remek, szép, csak minek. Nem tettszik. Ha van bányád, nem ütsz, mert nem tudsz, csak törpét, de azt a te módosításod nélkül is, akkor minek vezessük be? Hogy méginkább szívjunk? Ha nincs akkor meg mi a túrónak vagy törpe?! Belegondolva a javaslatodba: ütök 3X hektárt, akkor felfedezhetek mellé X bányát. Ha tovább akarok menni kifizetem a különbözetet, és lebontom a bányákat, hogy ütőképes legyek az eddig ütéssel öszeszedett terület+X területemen, tehát gyakorlatilag SEMENNYIVEL nem olcsóbb a továbbjutás, csak betettünk egy bonyolítást a játékba. Ha felfedeztél bányát, akkor gyengültél, újra lejjebb vernek. Tehát összesen: a javaslatod ront a helyzeten!

-Harcorientált játék vs. csapatjáték vs. a gazdasági rész... Külön kiemelten kértem, hogy ne menjünk ebbe bele, hogy mi harcorientált itt és mi nem. Ha kell számolni a nyersanyaggal és az etetéssel, van vari meg toli, akkor nem egyszerűen harcorientált a játék, ha tisztán az kell, ott a Civ3000! Annak a dizájnja még a régi hódítóra is hasonlít! Ha kell etetni és az A a specializálódás és a szoros csapatjátélkról szól, akkor igenis vannak termelők, ne kotorjuk ezt a nevetséges kifogást elő!

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ez a rész nekem nagyon tetszik. Lehetővé teszi, hogy a törpik fedezzenek némineműt, ugyanakkor védelmet is adna nekik, mert utálatos célpont lesznek a hadiknak az átépítés magas katonaigénye miatt.
Nehezítés, hogy ne törpét üssenek? Haha, tőlem még nem vitt senki bányát, összesen, klánütéssel, ha 20at vesztettem amióta törpe vagyok, pedig elég sok bányám van... Akkor szerinted nagyon fáj nekik, hogyha el is visznek 5-6 bányát, akkor azt katiért lehet elbontani?

Én nem azt mondom, hogy a törpe fedezéssel haladjon, sőt nem azt mondom, hogy bárki azzal haladjon, nem azt kell könnyíteni, de ha levernek, akkor az ne növelje a felfedezett területed arányát, hanem inkább csökkentse, mert abból vigyen földet, aki lever.... Még mindig ez a legértelmesebb. Se bánya arány nem kell, se nem csak törpére korlátozódik, de mindenki pótolni tudja a vesztett területeit, anélkül, hogy az egyre nehezebbé válna a szintentartás, ha valamiért nem tud haladni ütéssel, akármiért is.

Még mindig a saját ötletem a legjobb, mert egyszerű és általános, és nem oldja meg ugyan a bányával haladás problémáját, de legalább stagnáli lehet vele, ami SOKKAL jobb mint a lassú hanyatlás... A felfedezéssel haladást már egyszer megszavazták, hogy legyen megölve, azt nem lehet visszahozni, de legalább ne legyenek a termelők haldoklásra ítélve. Igen, klánütni kell, az megoldás, de mindenki tudja mi kell fentebb egy sikeres klánütéshez, és azt is tudja hogy azért az nem egyszerű.

UI: nem magunk miatt termelünk, hanem a fedezést leszavazó hadisok ellátására... ennyi erőből lehetek én is hadis, vagy ha lusta vagyok, nem is kell játtszanom...

Last edited by Senki; 01-14-2007 at 16:55..