View Single Post
  #6  
Old 01-14-2007, 13:56
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Ezzel én nem igazán olcsóbbá akarom tenni a fedezést, félreértitek. Kétségkívül örülnék minél alacsonyabb lenne az igénye, akkor újra mondhatnám, hogy verjetek csak le, pótlom egy fél-napi termelésból, mert régen ez volt. Én ötletem a számlálót csökkentené a leverés által. Tehát mintha a "felfedezett" földből ütnének le, tehát minden levert hektár a felfedezett területből menne, legalább megengedve azt, hogy csak a feljebb mászás drágítsa a fedezés árát, NE a szintentartás. Ez szerintem elég logikus és fair minden szintű/méretű ország számára, mégha ez főleg 2949 hektár felett lenne igazán lényeges.
Erre az volt az ellenérv, hogy lebeszélt ütésekkel nulláznák sokan a fedezett területeiket....
Szerintem ha leütéskor a fedezett arány maradna amennyi volt, akkor talán nem lenne olyan vészes az egész.
A legtisztább az lenne, ha minden szerzett hektár jegyezve lenne, így egy beütés semmit nem változtatna az arányon. (tehát pl ha 5000 hekin vagy, eddig 4k hekit ütöttél és 2k hekit fedeztél, a többit leütötték rólad, akkor az arány 66% lenne)

A fedezéses topicba írtam még, hogy akár be lehetne vezetni azt is, hogy ha valakinek az összterületéből X%-ot bányák foglalnak el, akkor fedezhessen úgy, mintha a fedezési aránya 0% lenne.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.