View Single Post
  #1  
Old 12-24-2006, 22:19
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Tartalékok bevédése kritikus esetben.

Nekem lenne eggy olyan javaslatom ami azt hivatott megoldani hogy eggy toli esetlegesen ne tudja 1 ország teljes tartalékát elvinni gyakorlatilag 1 kör alatt. Ugyebár még a legjobbakkal is előfordul hogy az országában ha kevesebb időkre is de hatalmas értékek táboroznak még ha csak 1-2 körre is mert épp ebédeltem mikor viszajött a piacról stb. Namost az lenne a javaslatom hogy a császár adjon lehetőséget arra hogy ha eggy országban található összes érték (aktuális piaci árakból nyers, arany, teki) 30% át elviszik a tolik mondjuk 2 kör alatt akkor a játékos által meghatározható dolgok (nyers arany teki) a játékos által meghatározott számban vagy százalékban a császár raktárba kerüljenek. Persze nem ingyen. A császár ezért körönként 0,25% adót von le a nála elhejezett cuccból és minimum24 körig ott kell ezeket a dolgokat tartani (max 72 körig). Itt sztem álltalában milliárdokról lenne szó így az a 30% a tolisokat sem hozza kellemetlen hejzetben és megakadályozza hogy eggy ori hosszú ideje gyüjtögetett tartalékai pillanatok alatt odavesszenek. Valamint a császári raktár ára sem lenne kevés így tényleg csak azok használnák akik semmijen más módon nem tudnák aktuálisan megoldani ezeket a problémákat. Ez a lehetőség a pénzügy oldalon jelenne meg ahol a játékos beállíthatná hogy:
Ha a feltételek teljesülnek:
Mijen tekercsekből mennyi (%, vagy db)
mijen nyersi (csak egszerre az összes lehetséges kivéve gabona)
hány körre
Ez a lehetőség teljesen automatikus lenne tehát amint létrejönnek a feltételek eggyből irány a császári raki. Illetve egy kis négyzetet bejelölve a játékos jelezheti hogy eggyáltalán kiván e élni a lehetőséggel.
Ennyi lenne. Remélem nem váltok ki heves negatív indulatokat. Tudom hogy az esély a megvalósításra erősen konvergál a nullához de sztem eggy érdekes témát indíthat el.
Sponsored Links