View Single Post
  #9  
Old 02-08-2006, 01:45
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én a U.S.A. ban életme egy évet
azért ott a társadalom úgy alakult, kihogy, nem lehet megtiltani eccerűena fegyevrviselést.
Van is erről egy film amit láttam a cime nincs itt Kóla Sültkrumpli ilyesmi a cime(igérem utáannézzek).
Azért ott a különbség, hogy ott az bünözők, a bandák, a betörők mind automata fél-automata fegyverekkel rohangálnak. Szal ott azért mindenkinek szüksége van a fegyverekre. Meg pl. Arizonában az állat világ is sokkal inkább jelen van szóval ellenük si jóha van pár puska a háznál.
Szóvala lényeg, hogy amerikában kulturájában és az ott élő emberek miatt eccerűen nem lehet máshogy minthogy minden háztartásban legyen fegyver.

Viszont magyarországon. Nincsenek fegyverek engedélyezve. Ami mondjuk egy betörés esetén ha a betörönek van is fegyvere ami nem biztos, hogy van nem fog azzal a félelem érzettel dolgozni,h ogy bármikor lelöhetik szóval amikor a szerencsételn nagyi az unokáját keressi és abetöri bepaárzik és lelövi eseteket csökkenti az hogy magayrországon nem lehet fegyevrt viselni.
Szóval szerintem ez egy erőteljes gondolat a fegyver viselés
ellen.

Én viszont ettől függetlenül úgy érzem, hogy lehessen. De nagyon szigorú körülmények között. És pl. hozzátennék olyan kritriumokat hogy a zilletőnek kiegyensulyozott életet kell élnie.Bár ez anon szubjektiv. De azért úgy érzem, ha Magyarországon arányában annyi fegyver lenne mint amerikában. Az elhalálozási statisztikák romlanának arányában is sokkal jobban.

Nah ennyit első nekifutásra röviden.
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote