Quote:
Originally Posted by wand
a számokon lehet "durvítani"
a "fékekkel" az a gond, hogy ugyan 1/A-ban teljesen megállnák a helyüket, de lentebbi szinten egy varis vagy tolis ori szöviben nem tehet mást, minthogy felfedez. nagy ritkán van esélyük szinte fullra kitámadt orit ütni, a többi náluk felfedezés. és azt nem lehet elvárni, hogy egy szövi addig ne menjen feljebb a míg a varisuk elé nem kerül valami üres ori.
|
Wand, javaslatodban azt írod, hogy minden szinten minden ori 2000 hektárt felfedezhet olcsón. Ez azt jelenti, hogy szintlépéskor a felfedezés számláló nullázódik. Ezért javaslatod tulajdonképpen csak az 1A-ra vonatkozik, hiszen másutt aligha fedez fel valaki 2000 hektárt.
Szerintem mindenképpen máshogyan kell kezelni az 1A-t, mint a többi csoportot, mert az 1A az egyedüli olyan csoport, amelyiknek az összes földterülete folyamatosan növekszik, a többi csoport összes földterülete pedig minimálisan változik.
Szerintem wand javaslata az 1A-ra jó irány. Igazából az nem tetszik benne, hogy tovább erősíti azt az irányt, hogy az 1A-ban csak hatalmas vagyonnal lehet érvényesülni. Csatázni sok pénzzel lehet (seregcsere), és a felfedezés drágítása után sokat felfedezni szintén csak sok pénzzel lehet.
Az alsóbb szinteken úgy látom, hogy körülbelül 800 hektárig minden jól működik, 800 hektár felett viszont túl sok katona kell a felfedezéshez.