View Single Post
  #146  
Old 04-18-2014, 18:56
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez nem ennyire fekete és fehér. Pont le is írtad, hogy miért. Ha "nem tart bent megfelelő mennyiségű egységet", akkor rossz volt a stratégiája. A védő fél dolga mindig könnyebb, mint a támadóé. Abban egyetértünk, hogy az elfokozás olyankor, amikor közel azonos értékről indul a támadás, akkor nem szép dolog, és számomra is elítélendő. De akkor, amikor 60-80-100k pontról érkezik az ellen (a klánunk által tapasztalt példa) akkor mit csinálsz? Elbontod az országod egyharmadát, hogy szembe tudj menni szétbontott országgal, baromi drágán, vagy elfokozol valszeg olcsóbban. Szóval az egyéni ráállást is korlátozni kéne egyben, akkor viszont jön az a probléma, hogy nincs célpontot a ritka pontlista miatt. Akinek sikerült kilőnie magát 100k-val a többiek felé, az már gyakorlatilag egyéniben beüthetetlen egy jó ideig, és életképtelen országgal termelhet, ami megint a kicsiknek kellemetlen. Ez a fokozás ellehetetlenítése nagyon sok dolgot bolygatna meg, és nagyon körülményesen számba kell venni minden lehetséges oldalt, különben "győztem" gombot csinálunk.
igazábol sokat gondolkoztam ezen
volt olyan otlet hogy a 2-3 korrol indulásnál az indulo érték számitson
azt pont azért is vetettem el amit irtál
szerintem az lenne az ideális hogy a pontdifi csak 50%ig tudná leszedni a hozhato fold mennyiségét
de teruletarányosan erre johetne egy másik malusz
a javaslatom az lenne hogy 10%os teruletarány kulonbségig folépulhetne egy max +10% malusz
majd 10 és 20% teruletarány kulonbség kozott folépulhetne erre további 40% malusz
amit meg kéne oldani hogy ne osszeszorzodjon hanem osszeadodjon valahogy
továbbra is extrém esetben kiadva a 100% malusz(0hekit)
viszont a sok fokozomatyi aki a melllette 2 korre lévo elol is elfokoz az a hozhato fold 50%ára tudná csak mérsékelni a veszteségeit
szerintem ez egy járhato ut lenne
és teljesen korrekt lenne mind a támado mind a vedekezo fél szempontjábol

Last edited by NewJackCity; 04-18-2014 at 20:48..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to NewJackCity For This Useful Post: