View Single Post
  #809  
Old 02-18-2014, 15:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Én 22 évesen (2001) láttam először a játékot, amikor a nyíregyházi főiskola szteches kollégiumában szinte mindenkinek volt országa. Így nekem is lett. Sajnos az a regem elfelejtődött, pedig pöpec kis sorszámom lenne. Már akkor is voltak olyanok, akik sokkal jobbak voltak a többiektől, de ők a tanulmányi eredményeikkel is kiemelkedtek. Mivel én bejáró voltam, így itthoni net hiányában nem tudtam kamatoztatni kivételes eszemet.
Viccet félretéve, más játékokkal ellentétben sztem itt kell egy megfelelő szintű ész is a játékhoz, nem csak a játékra fordított idő számít, mint egy két "kocka játéknál", ahol a lényeg, hogy ész nélkül támadj minden kis pontszámú ellenfelet.
Ezért sztem nem szabad elvárni 14-16-X évesektől, hogy meg fogja őket majd a játék, mert még a "magukhoz való eszük" sincs meg, nem hogy ehhez az első szemmel igenis bonyolult játékhoz. Hiába a millió oldalnyi help, mikor nem nagyon olvasnak a gyerekek.

Kellene egy képi help, pl. "Mit tegyek, ha minuszos a népem?"--- 1 percben mutatva egy kamureg oriban, hogy Építés---Ház.
"Mit tegyek, ha éhezik a nép?"--- Piac-Búzavásárlás, Építés-Tanya...

aztán már később lehet olyan, hogy néphiányra---emberlopás, kajára-raktárlopás...

vmi ilyesmi...
Reply With Quote