View Single Post
  #2  
Old 01-30-2014, 22:02
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Az "Új játékosok nagyobb arányú megtartása" című topikban vetődött fel részemről, de nyitnék neki egy külön topikot, talán megérdemli.

Az ötlet a következő lenne. Egy új játékosnak a játékkal való ismerkedés alatt (első 3 nap) a rendszer felajánlaná, hogy választhat magának egy segítőt, aki az 5. szint alatt segít neki, válaszol a kérdéseire, eligazítja.
Akikből választhatnak, azok sikeresség alapján kapnának ilyen lehetőséget. Legalább egyszer szintet léptek és a rendszer valami alapján megadja nekik a lehetőséget, pl. akcióik sikerességének százaléka alapján. Hogy mennyi kezdőt vállalnak be, az rajtuk múlik. Egy listában neveket és szabad helyeket lehetne látni, mindenki írhatna magáról pár szót, ha akar. Egy csoportban nem lehet a kezdő és a segítő.

Közöttük saját kis fórum működik, és a segítő látja a főmenüjét és a tanácsadók oldalát.

Amikor a kezdő szintet lépett, értékelnie kell a segítőjét, aki az értékelés alapján vip köröket kaphatna. (min. 0 kör, max. 1sms-nek megfelelő). Emellett ő maga is ajánlhat fel külön vip kört, max. 1 sms-nek megfelelő mértékig. (attól vonatkoztassunk el, hogy akármennyi sms-t küldhet a segítő országának számával)

Menet közben a kapcsolatot meg lehet szakítani mindkét fél részéről, ebben az esetben nem jár senkinek semmi.

Egy szinten való végigvezetésért cserébe ez nem sok, viszont aki a segítőnek köszönhetően már szeretni fogja a játékot, az valószínű vipelni is fog. Így ez megtérülhet simán. Illetve egy jó játékossal több lesz a játékban.

Nem tudom, mennyire lenne ez sok, vagyis x idő múlva hány tápolt ori lépne így szintet, így azt sem tudom eldönteni, hogy Ati egyedül el tudná látni-e az ellenőrzés szerepét vagy sem. De tegyük fel, igen.

Multizás meg egyéb dolgok nem hinném, hogy játszanak. 1 sms-ért egy egész szinten át kockáztassam az áthelyezést? Hülyeség. Saját orimat tápoljam, ahelyett, hogy legálisan összekapcsoljam, 1 sms-ért? 6 hétre ez nem kis munka lenne.
ez azért is hülyeség mert van ahol 200 hekin már megy a top 30... én legalább A-ba jutást tenném meg célnak és akkor nem 336 vip körröl lehetne szó, hanem legalább 1500-ról.

illetve az lehetne segítő aki 1szer már szintet lépett? én "segítőnek" maximum olyan játékosokat tennék meg akik minimum 6-7 éve játszanak, minimum van egy 3-4 szemes országuk. így is sok a félreinformálás kezdőkön és itt külsőn is. a vak vezet világtalan szisztémát én hanyagolnám.

ebben a formában ez kicsit sem tetszik, az alap ötlet más feltételekkel akár jó is lehet.
Reply With Quote