View Single Post
  #165  
Old 01-06-2014, 23:36
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem kezdünk már nagyon elkanyarodni az eredeti témától.

Jó-e, hogy a tegnap regisztrált ember nem ugyanolyan javakkal rendelkezik, mint egy 10 éve játszó? Persze, hogy jó.

Van esélye egy tegnap regisztráltnak is ugyanolyan eredményeket elérni idővel, mint a 10 éve játszó? Igen, van.

Reális elképzelés-e, hogy egy tegnap regisztrált a 10 éve játszókkal hadakozva győztes legyen? Nem az.

A tegnap regisztrált a 10 éve játszókkal fog-e rögtön csatázni? Nem. Ha valaki 10 éve nem tudott még szintet lépni, az nagyon gáz. Persze lehet ilyen, de ő sem rendelkezik az általad emlegetett tartalékokkat a kezdő szinten.

Ez az utolsó kérdés szerintem ezt az irányt elég jól lezárja.

Ha utol akarod érni a 10 éve játszókat, akkor az nem fog sikerülni egy hónap alatt. Ne is álmodj erről. Neked is tartalékokat kell hozzá gyűjtened, ahogy nekik is kellett az elmúlt 10 év alatt.

A kezdő ország nem olyanokkal kerül egy csoportba, akik seregek milliárdjait tartják készenlétben, hogy a most indulókat azonnal leigázzák. A tegnap regisztrált ország egy hónapon belül mégcsak közelébe sem ér a magasabb szinteknek.

Úgyhogy ezt az irányt ne keverjük ide, hanem térjünk vissza a téma eredeti gondolatához, ami nem arról szól, hogy egy tegnap regisztrált ország egy héten belül felvegye a versenyt a 10 éve játszókkal, hanem csak és kizárólag arról, hogy a piac nem raktár.
Elnezest, de en lattam osszefuggest. Marpedig, azt, h a 10 eve megsporolt javakat nem lehet az orszagban "Benne" tartani (Ami nem tul magyaros, de igy erthetobb). Igy ki kell tennie a piacra.

Mint kifejtetted allaspontod, szerinted igenis legyen tartalek, ami ugye csak a piacon tarthato. Ezen szempontbol ez rendben is van. Piac raktar. Ertem.
Nem vagyok hajlando vitatkozni abban, h aki 10 eve itt van es ujabb 10 ev elmultaval is itt lesz, az addig NEM fog malmozni hanem joval tobb tartalekot halmoz fel, igy aki kesobb erkezik KB eselytelen lesz. Nem azert mert ugyanazon csoportba kerul es megeszik reggelire, hanem azert, mert hiaba kerul ugyanolyan hektarra valami csoda folytan teszem azt egy honapig, meg mindig nem eselyes arra h kozelebe erjen egy 10 eve itt csucsulonek.
Es ez mar regen nem arrol szol h "mien sikeresen epitettem fel az orim" hanem hogy a rubikkockat hogy tudom forgatni (elnezest ezt szerintem senki nem erti) hogy mennyire tudok egy alap helyzetben total eletkeptelen orit feltolteni az eppen aktualis tamadashoz szukseges egyseggel (hadivaritoli)

Bar elotted megjegyeztek, h igen is ki lehet lehet piszkalni a tartalekokat egy masik orszagbol, en azt nem ertem h ha ezt meg lehet oldani akkor miert nem csinaljak ezt olyan szinten h az a tartalekok teljes atcsoportositasat eredmenyezze? Koltoi kerdes volt. Mielott valaki valaszolna.

Viszont jo hir az A/1nek! Ati most irta ala, h szerinte igenis, a jatekban lehet behozhatatlan elonyt szerezni, szal a GYIK azon kerdesere, h vannak-e a jatekban maximumok, es MIERT? kerdesere adott valasz kuka. ERGO: Lehet kezdemenyezni a 32bitnyi arany maximum emeleset. (Mas indok nem all ott, szoval gondolom, Ati itt le fogja irni ezt eddig miert utasitotta el, ami ha hirtelen felindulasbol es duhbol adott valasz akkor "nem behozhatatlan" szavakat fog tartalamazni, kevesbe duhos valasz eseten "nehezen behozhato" szavakat, higgadt valasz eseten kenytelen lesz masra fogni. Igen tudom bunko vagyok. De kulturaltan csinalom.)

Ohh es Ati... Az hogy a piacon tarthatoak az aruk az azt jelenti h egy PL 50K hektaron levo embernek lehet tobb egy 100K hektaron levo egysege. Ez valoban realis, az az en szememben is, ezert tetszett meg a jatek anno. Ohh varjal... Pont azert tetszett meg mert ilyet nem talaltam realisnak.

Igen tudom: Moderalando paraszt vagyok. Attol meg amit leirtam egy oszegzes, amit barki levonhat aki kettoig tud szamolni. Az h a vita A/1-ezesbe fulladt, az csak azt mutatja, h ott vannak a legnagyobb tartalekok, amik egy ido utan termeszetesen elerik a 32 bitet, es akkor mindenki boldogan elmondhatja, h semmi ertelme tovabb jatszania, ennel tobbet ember el nem erhet.

Mikor azt lattam ket eve h probalod mai szintre felhozni a hoditot, akkor ugy gondoltam az eletben tartasa volt a celod, a mai igenyeknek megfelelo jatek letrehozasaval. Mikor lattam h az emberek kuzdenek egy faj fennmaradasaert, es hasznalhatobba teteleert, es sikerre viszik, akkor vettem a batorsagot h ramutatok: Ezek mind csak tunetek. A betegseg az az, hogy egysegek akcioztatasaval el nem erheto javak vannak a jatekban. Azzal kezdtem h ez mndenkinek erzekeny pont. Nekem is. Arra nem gondoltam h mindenkinek maga fele hajlik a keze. En hibam. Piac maradhat.
Reply With Quote